ДЕНЬ 578-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 578 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року залишилося 98 днів.
День машинобудівника в Україні засновано 1993 року відповідним Указом Президента Леоніда Кравчука, який він підписав на підтримку ініціативи працівників машинобудування та приладобудування.
Це професійне свято відзначається щорічно в четверту неділю вересня.
/znaj.ua/society/
Машинобудування – це базова галузь економіки будь-якої високорозвиненої країни, серцевина індустрії, найважливіша галузь промисловості, її промисловий та інтелектуальний потенціал.
24 вересня в Україні – Всеукраїнський день дошкілля.
/um-osvita.gov.ua/
Ця подія акцентує особливу увагу на важливій ролі дошкільного навчання та проблемах розвитку освітніх установ в Україні. Завжди припадає на четверту неділю вересня. Свято було створене за наказом від 13 квітня 2011 року №629 про розвиток дошкільних закладів.
Щорічно 24 вересня відзначається Міжнародний день караванника. Його відзначають каравановожаті та інші учасники транспортних колон і суднових караванів, далекобійники, команди торговельних суден і екіпажі кораблів ескорту.
Це професійне свято заснувала 1995 року Міжнародна асоціація з раціоналізації транспортно-вантажних операцій.
Датою обрали 24 вересня – день народження відомого британського мореплавця і навігатора 16-17 століть Вільяма Адамса (24 вересня 1564 – 16 травня 1620). Його вважають першим європейцем, який досяг берегів Японії.
Після свого морського походу в 1597-1600 роках Вільям Адамс прожив у Країні сонця, що сходить, 20 років, він зіграв велику роль у розвитку торговельних відносин Японії з Англією і Голландією.
Міжнародний день глухих, що відзначається щорічно в останню неділю вересня, було засновано 1958 року на честь створення Всесвітньої федерації глухих у вересні 1951 року.
Він завершує останній повний тиждень вересня, який відзначається як Міжнародний тиждень глухих.
Мета Дня – підвищення інформованості міжнародної спільноти щодо проблем, з якими щодня стикаються глухі люди. Адже, за статистикою, на порушення слуху страждає кожна дев’ята людина. Його втрачають унаслідок травми, хвороби або вроджених вад.
А ще 24 вересня Всесвітній день річок. Засновником цього свята став відомий дослідник та захисник річкової біосфери з Канади Марк Анджело.
Фото: Pexels
Довгий час він очолював природоохоронні програми Технологічного інституту Британської Колумбії та був очільником Тихоокеанської ради зі збереження рибних ресурсів. Також Марк є автором багатьох статей про проблеми річок та подорожі ними. Він сам пройшов на весловому човні близько тисячі рік по всьому світу.
Як назвати дитину, яка народилася 24 вересня
Іменини: Андрій, Василь, Віталій, Владислав, Галактіон, Давид, Павло, Сергій, Спиридон, Степан, Текла.
Талісманом людини, народженої 24 вересня є малахіт. Один з найдавніших каменів, які відомі людству. Вважається, що насичений зелений колір малахіта допомагає розслабитися і налаштуватися на мирний лад.
В цей день народилися:
- 1816 рік — український педагог і громадсько-культурний діяч, біограф Т. Г. Шевченка Михайло Чалий;
- 1975 рік — український поет-слемер, співак та шоумен Артем Полежака;
- 1984 рік — українська легкоатлетка Людмила Йосипенко.
Пам’ятні дати 24 вересня
- 1852 рік — перший політ на дирижаблі з паровим двигуном французом Анрі Жіффаром;
- 1869 рік — на американському ринку відбувається паніка через масову скупку золотих злитків двома бізнесменами (подія пізніше отримала назву “чорна п’ятниця”);
- 1941 – Початок “пекельної осені” або “вогняний смерч” – спецоперації НКВС СРСР зі знищення центру окупованого німцями Києва. Підривалися заздалегідь таємно заміновані радянськими диверсантами житлові будинки та важливі об’єкти інфраструктури міста. Вибухи в центі міста тривали впродовж п’яти днів, із 24 до 28 вересня, окремі будівлі (Успенський собор) було підірвано також упродовж жовтня та листопада, загалом було знищено 940 будівель. У результаті загинули тисячі мирних жителів міста та сотні німецьких військових (радянська влада ніколи так і не оприлюднила кількість жертв), 50 тисяч киян залишилися без житла. Спричинену вибухами пожежу німецьким протипожежним командам вдалося загасити лише за два тижні;
- 1960 рік — у США спускають на воду перший атомний авіаносець “Ентерпрайз”;
- 1989 рік — Папа Іван Павло II привселюдно приносить вибачення Галілею й повертає йому “право бути законним сином церкви”;
- 1993 рік — Мін’юст України реєструє Організацію Українських Націоналістів (ОУН), голова — останній Президент України в екзилі М. Плав’юк;
- 1995 рік — Україна відхиляє пропозицію президента Білорусі Олександра Лукашенка про створення митного союзу з Білоруссю і Росією;
- 1998 рік — в Ліоні (Франція) уперше проводять операцію з трансплантації руки людині;
- 2004 рік — під час президентської виборчої кампанії в Україні в Івано-Франківську вчиняють “яєчний замах” на Віктора Януковича.
Церковне свято. Цього дня відзначають пам’ять Текли Іконійської – ранньохристиянської святої, шанованої в лику рівноапостольної.
Текла народилася в місті Іконії в сім’ї багатих язичників. У 18 років вона заручилася зі знатним юнаком, але почувши проповідь апостола Павла, вирішила не виходити заміж, а присвятити себе служінню Богові.
Її наречений, збентежений таким рішенням, попросив правителя заарештувати апостола за обвинуваченням у тому, що він “забороняє дівам одружуватися”. Текла таємно відвідувала Павла, підкуповуючи тюремних вартових своїми коштовностями. Коли про це стало відомо, обох святих віддали під суд. Теклу звели на багаття, але раптовий дощ погасив полум’я. Відомо, що пізніше Текла навернула в християнство свою матір. Сама ж вона дожила до 90 років і померла в печері, де ховалася від язичницьких жерців.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/936854.html
https://tsn.ua/other/yake-24-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2412445.html