ДЕНЬ 514-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 514 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 162 дні.
Всесвітній день мозку
Всесвітня Федерація неврології, створена 1957 року, заснувала Всесвітній день мозку і постановила відзначати його щорічно 22 липня.
Головний мозок споживає 20% загального кисню та енергії організму, які надходять до нього кровоносними судинами.
/crh.cn.ua/vsesvitnij-den-mozku/
Клітинам мозку потрібно багато енергії, тому без адекватного постачання киснем та енергією тканин центральної нервової системи розвиваються різні неврологічні захворювання та дисфункція мозку.
На 73% людський мозок складається з води.
Півтори години активного потовиділення зменшують мозок в об’ємі так само, як один рік старіння.
Необхідно лише на 2% зменшити необхідний об’єм рідини, щоб розвинулися порушення уваги та пам’яті.
Мозок людини може зберігати близько 2,5 млн гігабайтів інформації. Але простий доступ до інформації робить її більш складною для запам’ятовування, тому що більше праці потрібно для отримання інформації, то краще ми її запам’ятовуємо.
Головний мозок фактично є командною структурою, завдяки якій здійснюється робота всіх органів людини. Будь-який збій у роботі головного мозку миттєво позначається на життєздатності людини, призводячи до порушень у роботі будь-яких органів.
Найдосконаліші електронні машини, створені людиною, по суті своїй є спробою наблизитися до людського інтелекту, зосередженого саме в головному мозку. Однак жодна з них непорівнянна за складністю та досконалістю із головним мозком людини.
Захворювання нервової системи людини, зокрема захворювання головного мозку, несуть для людини важкі наслідки, передбачити які часом буває важко. У результаті цих захворювань людина може стати інвалідом, втративши працездатність і навіть загинути.
Багато що вивчено, але багато що й залишається поки що за завісою таємниці для вчених-медиків.
Саме тому здоров’ю головного мозку неврологи надають такого великого значення, виробляють систему профілактики вивчених захворювань, можливих травм.
22 липня в Україні і світі святкують День літнього відпочинку. Хоча це свято і маловідоме, але дуже позитивне. Започаткували його ще 2015 року.
Фото: Pexels
Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людей до необхідності виділення окремого часу для релаксації, створення цікавого дозвілля в літні місяці.
/celebratoday.com/uk/events/july/22
Сьогодні багато хто недооцінює важливість правильного відпочинку, але регулярні розваги здатні відволікти від буденних справ. 22 липня є чудовою можливістю переосмислити своє ставлення до релаксації в цілому та спланувати відпочинок.
Фото: Pexels
Також 22 липня День гамака. Нетипове, але дуже приємне свято, яке є символом відпочинку на природі. День створили спеціально для того, щоб заохотити людей забути про щоденні справи і просто насолодитися перебуванням в гамаку.
Століттями в різних культурах світу використовувалися гамаки. Наприклад, в багатьох південних країнах він все ще використовується як спальне місце. Раніше військові та моряки також спали в гамаках.
Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Панкрат, Федір.
Талісманом людини, народженої 22 липня, є смарагд. Камінь, який відомий людству щонайменше 5000 років. Має рідкісне забарвлення з зеленого спектру. Здавна вважалося, що смарагд допомагає позбутися лінощів, розпусти, запальної вдачі.
Цього дня народилися:
- 1891 рік — український письменник, байкар, публіцист Сергій Пилипенко;
- 1900 рік — український художник театру й кіно Милиця Симашкевич;
- 1902 рік — український маляр-монументаліст, графік Петро Холодний.
Пам’ятні дати 22 липня
- 1099 рік — хрестоносці створюють Єрусалимське королівство, першим главою держави стає Готфрід Бульйонський;
- 1502 рік — до Лісабона повертаються учасники португальської експедиції, в якій на посаді астронома брав участь Амеріго Веспуччі;
- 1653 рік — до столиці Молдовського князівства Сучави підходить 7-тисячний загін Тимоша Хмельницького на чолі з новим господарем молдовським Георгієм Штефаном, починається облога;
- 1790 рік — у Королівстві Франція націоналізовують майно церкви;
- 1793 рік — шотландський дослідник Александер Маккензі стає першим європейцем, який перетинає Канаду зі сходу до Тихого океану;
- 1819 рік — відбувається прем’єра вистави Івана Котляревського “Наталка Полтавка”;
- 1894 рік — на трасі Париж—Руан завдовжки 126 км відбуваються перші у світі автоперегони;
- 1921 рік — в газеті “Селянська правда” з’являється перший фейлетон Остапа Вишні;
- 1922 рік — день заснування першого та найбільшого куреня старших пластунів “Лісові Чорти”;
- 1944 рік — створюють Міжнародний валютний фонд;
- 1960 рік — Куба націоналізовує цукрові заводи, що належали США;
- 1968 рік — правозахисник Анатолій Марченко звертається з листом до BBC та західної преси з приводу введення радянських військ до Чехословацької Соціалістичної Республіки;
- 1969 рік — Хуан Карлос I офіційно стає спадкоємцем Франсіско Франко на посту глави держави в ранзі короля Іспанії;
- 1979 рік — компанія Sony починає продаж перших побутових пристроїв “Walkman”;
- 1983 рік — американець Дік Сміт першим облітає Землю на гвинтокрилі;
- 1986 рік — Палата громад британського парламентуголовує за скасування тілесних покарань у державних школах;
- 2001 рік — розпочинається офіційний візит до України глави Китайської Народної Республіки Цзян Цземіня;
- 2014 рік — місто Сєвєродонецьк звільняють від терористів ЛНР.
Церковні свята:
Православна церква вшановує пам’ять двох святих – священномучеників Панкратія і Кирила.
Цього дня відзначається пам’ять двох святих – священномучеників Панкратія і Кирила. Панкратій народився в той час, коли Ісус Христос ще жив на землі. Батьки його були родом з Антіохії. Дізнавшись про народження Ісуса, батько Панкратія взяв сина і вирушив до Єрусалима. Йому довелося стати свідком чудес, після яких він увірував у Христа; також він познайомився з учнями Ісуса, особливо з апостолом Петром. Один із апостолів пізніше хрестив і батьків Панкратія, і його самого.
Коли батьки Панкратія померли, він залишив свій маєток і пішов у Понтійські гори, де жив у печері, проводив час у молитвах і роздумах. Там його зустрів апостол Петро і запропонував вирушити разом в Антіохію і Кілікію, де тоді перебував апостол Павло. Пізніше святі Петро і Павло висвятили Панкратія на єпископа сицилійського міста Тавроменія. Багато років святитель мирно керував своєю паствою, але одного разу язичники повстали, напали на Панкратія і закидали його камінням. Святитель загинув.
Також цього дня згадують священномученика Кирила. За часів імператора Максиміліана (у 3 столітті) він служив єпископом. Коли Кирилу було вже 84 роки, його привели на суд, де примушували зректися віри і поклонитися ідолам. Старець відмовився виконати ці вимоги. Кирила засудили до спалення, але вогонь не торкнувся мученика. Багато язичників, коли побачили таке диво, навернулися в християнство. Сам правитель здивувався і відпустив святителя на свободу. Однак за деякий час Кирила знову схопили. І цього разу страта відбулася.
Католицька церква – День святої Марії Магдалени.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/924364.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-22-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2373406.html