ДЕНЬ 604-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 604 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 72 дні.
20 жовтня святкують Всесвітній день статистики. Сьогодні дуже важко уявити будь-яку сферу людської діяльності без статистики.
Статистичні дані є основою для кожного рішення чи планування дій навіть у масштабах країни. В державних статистичних органах і відповідних відділах комерційних організацій збирають статистичні дані, які допомагають провести аналіз, визначити закономірності тощо.
Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. На початку 2005 року Президентом України був підписаний документ, який створював цю особливу подію.
На жаль, перше місце серед онкозахворювань у жінок займає саме рак грудей. Чоловіки також хворіють на цю недугу, але рідше.
20 жовтня Міжнародний день авіадиспетчера.
Підставою для створення цього професійного свята стало відкриття в столиці Нідерландів всесвітнього об’єднання спілок авіаційних диспетчерів, що відбулося 20 жовтня 1961 року. Хоча структура в авіації постійно удосконалюється, все ж управління польотами залишається в руках людини.
Щорічно 20 жовтня своє професійне свято – День кухаря – відзначають кухарі та кулінари всього світу.
/www.dilovamova.com
Міжнародну дату було засновано 2004 року з ініціативи Всесвітньої асоціації спільнот шеф-кухарів. Ця організація налічує понад 10 мільйонів членів – представників кухарської професії зі 110 асоціацій з усього світу. Тому не доводиться дивуватися, що професіонали світової кухні створили власне свято. Сьогодні святкування Дня кухарів, або Міжнародного дня шеф-кухарів у більш ніж 70 країнах набуло масштабного характеру.
Як назвати дитину, яка народилася 20 жовтня
Іменини: Дем’ян, Йосип, Леонтій, Марк, Микола, Сергій, Юліан, Пелагея.
Талісманом людини, народженої 20 жовтня, є лазурит. Мінерал насиченого синього кольору. В давньому Єгипті лазурит вважали “сином неба” і ствердєували, що його може носити лише намісник богів на Землі, а саме фараон. Також камінь використовували як засіб для виведення отрути з організму.
Цього дня народилися:
- 1888 рік — історик української драматичної літератури й театру, викладач Яків Мамонтів;
- 1946 рік — австрійська письменниця та феміністка, нагороджена Нобелівською премією в галузі літератури Ельфріде Єлінек;
- 1949 рік — український легкоатлет Валерій Борзов.
Календар важливих подій в Україні та світі за 20 жовтня:
- 1803 рік — сенат США ратифікує покупку штату Луїзіана;
- 1818 рік — Велика Британія та Сполучені Штати Америки встановлюють межу по 49-ій паралелі між Канадою і США;
- 1865 рік — місцем розташування уряду Канади затверджують місто Оттаву;
- 1868 рік — в Києві створюють перший в Україні приватний комерційний банк;
- 1911 рік — норвезький полярний дослідник Руаль Амундсен з чотирма товаришами вирушає до Південного полюсу Землі з Китової бухти у східній частині моря Росса;
- 1918 рік — польські делегати Львівської міської ради проголошують про приєднання Львова до Польщі;
- 1924 рік — у Харкові відкривають першу радіостанцію;
- 1944 рік — відбувається перший бойовий виліт японських камікадзе;
- 1945 рік — внаслідок всенародного плебісциту Монгольська Народна Республіка підтверджує намір залишатись незалежною державою;
- 1945 рік — вперше жінкам Французької республіки надають виборче право;
- 1947 рік — комісія з розслідування антиамериканської діяльності починає слухання щодо проникнення комуністів до Голлівуду;
- 1953 рік — в США виходить в світ антиутопія Рея Бредбері “451 градус за Фаренгейтом”;
- 1959 рік — Степана Бандеру ховають на мюнхенському цвинтарі Вальдфрідгоф;
- 1968 рік — на Олімпійських іграх в Мехіко перемогу в стрибках у висоту з результатом 2 метри 24 сантиметри здобуває американець Річард Фосбері, котрий демонструє новий спосіб подолання висоти — спиною до планки;
- 1993 рік — парламент Естонії ухвалює заяву, в якій засуджує комуністичну політику геноциду в Україні;
- 1999 рік — знаходять замороженого мамута.
Церковне свято. Цього дня відзначається пам’ять Артемія Антіохійського – християнського святого, який жив у 4 столітті. Згідно з переказами, Артемій був воєначальником за часів імператора Костянтина Великого і його сина Констанція. За старанну службу правителі нагородили його посадою намісника Єгипту. Коли до влади прийшов імператор Юліан Відступник і почав гоніння на християн, Артемій виступив із критикою його дій. За це його заарештували і піддали тортурам.
Незважаючи на численні муки, на які прирекли його язичники, святий не зрікся своєї віри. Зрештою, Артемія обезголовили. Його тіло антіохійська диякониса Аріста перевезла до Константинополя, де святого поховали в храмі Іоанна Предтечі. Частинка мощей мученика 1073 року потрапила до Києво-Печерського монастиря.