ДЕНЬ 603-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 600 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 73 дні.
19 жовтня в Україні відзначають День відповідальності людини. Свято має на меті підвищення рівня відповідальності серед громадян та вшанування пам’яті видатного українця Богдана Гаврилишина.
На державному рівні День відповідальності людини затвердили у 2021 році. Ініціатива встановлення цього дня належить Фонду родини Богдана Гаврилишина.
Богдан Гаврилишин є автором Декларації відповідальності людини – документу з 15 пунктів про відповідальність на усіх її рівнях.
Він помер 24 жовтня 2016 року, на 91-році життя. Гаврилишин був членом Римського клубу, Світової академії мистецтва та науки, Міжнародної академії менеджменту, почесним доктором у 7 університетах Канади та України.
У 2010 році він заснував свій власний благодійний фонд. Його місією була підготовка критичної маси молодих українців, які б на власному досвіді вивчали, як функціонують найкращі країни Європи, щоб утворити критичну масу людей, що трансформують Україну.
День вирішення конфліктів був започаткований у 2005 році Асоціацією з вирішення конфліктів (A.C.R.).

Щорічна подія, що припадає на третій четвер жовтня та підкреслює важливість мирних методів у вирішенні суперечок. Цей день нагадує про те, що конфлікти, хоча й неминучі в різних аспектах нашого життя, можна вирішувати, не вдаючись до агресії чи насильства.
Основною метою його заснування було підвищення обізнаності про ненасильницькі способи вирішення конфліктів.
Міжнародний день кредитних спілок відзначають у третій четвер жовтня з 1948 року.

Вперше цей день відзначали 17 січня 1927 року за ініціативи американської Ліги кредитних спілок у Массачусетсі, США. Мета заходів – підвищення обізнаності громадськості про роботу кредитних спілок та фінансової кооперації у світі. Організаторами свята виступають Всесвітня рада та Національна асоціація кредитних спілок.
Як назвати дитину, яка народилася 19 жовтня
Іменини: Дмитро, Михайло, Фелікс, Іван, Микола, Сергій, Леонід, Петро, Павло.
Талісманом людини, народженої 19 жовтня, є аметист. Різновид кварцу, який відрізняється фіолетовим забарвленням. В Давній Греції аметист вважався символом розкоші.
В цей день народилися:
- 1898 рік — український кобзар Петро Гузь;
- 1988 рік — український письменник, дослідник Чорнобильської зони Маркіян Камиш;
- 1992 рік — український гімнаст, багаторазовий призер чемпіонатів та Універсіад Ігор Радівілов.
Календар важливих подій в Україні та світі за 19 жовтня:
- 1813 рік — поразка армії Наполеона в “битві народів” під Ляйпцігом;
- 1918 рік — створення у Львові Української Національної Ради Західноукраїнської Народної Республіки і проголошення утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини;
- 1943 рік — Альберт Шварц відкриває антибіотик стрептоміцин.
1947 – Розпочалося (19-21 жовтня) масове (близько 150 тис. осіб) вивезення українців до Сибіру;
1955 – Радянські війська залишили територію Австрії;
1956 – Польська об’єднана робітнича партія озброїла польських робітників у відповідь на просування на Варшаву окупаційних радянських військ під командуванням радянського маршала Костянтина Рокосовського, тоді номінального міністра оборони Польської Народної Республіки;
1961 – У Карлсруе, (ФРН), суд (8-19 жовтня), виніс вирок агенту КГБ Б. Сташинському, вбивці Л. Ребета i С. Бандери, та визнав відповідальними за організацію вбивств уряд СРСР i ЦК КПРС.
1964 – Авіакатастрофа Іл-62 у Белграді, загинула радянська військова делегація – від 23 до 33 осіб, серед інших начальник Генерального штабу СРСР маршал Сергій Бірюзов.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/942167.html; glavcom.ua/news/19-zhovtnja; /tsn.ua/other/yake19-zhovtnya; esti.ua/uk/poleznoe-uk/