ДЕНЬ 634-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 634 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 42 дні.
День працівників сільського господарства відзначається в Україні щорічно в третю неділю листопада згідно з Указом Президента №428/93 від 7 жовтня 1993 року.
Це професійне свято працівників сільського господарства, підприємств із переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу.
/uga.ua/wp-content/
Фермери та аграрії України від ранку до пізньої ночі невпинно працюють, забезпечуючи країну всім необхідним. Тому щорічно їхню працю вшановують в третю неділю листопада. З давніх часів Україна славиться своїми чорноземами, тому сільськогосподарські продукти вважаються однією з основних статей експорту вже не перше століття.
День працівників гідрометеорологічної служби України встановлено Указом Президента країни №208/2003 від 11 березня 2003 року.
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує в системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови.
Також працівники Гідрометеослужби збирають та опрацьовують дані про сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Метеослужбу засновано 1921 року, а 1929 року її об’єднали з гідрологічною службою, ставши Гідрометеорологічним комітетом, який 1940 року було перейменовано в Управління гідрометеорологічної служби СРСР.
У 1990-х роках уже в незалежній Україні головною метеорологічною організацією став Український гідрометеорологічний центр. А сама Україна є членом Всесвітньої метеорологічної організації – спеціалізованої міжурядової установи ООН у сфері метеорології.
Щорічно 19 листопада у світі відзначають Міжнародний чоловічий день, з метою підкреслити позитивну роль чоловіків у сім’ї та суспільстві.
//hochu.ua/uploads
Вперше його відсвяткували 1999 року жителі Республіки Тринідад і Тобаго – острівної держави в південній частині Карибського моря, що складається з двох великих островів. Згодом це свято знайшло підтримку в інших країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Азії, Європи та Організації Об’єднаних Націй. На сьогодні це свято відзначають у більш ніж 60 країнах світу.
Щорічно 19 листопада відзначається День жіночого підприємництва. Вперше він пройшов у 2014 році в Нью-Йорку, а потім був підтриманий ООН і в наступні роки здобув популярність і в інших країнах світу.
/ambasada.org.ua
Головна мета свята – привернення уваги до становища жінок у бізнесі, підтримка та розширення прав жінок-підприємниць і популяризація жіночого підприємництва.
Згідно з Інтернет-джерелами, цей День заснувала американська письменниця і бізнесвумен Венді Даймонд, яка тривалий час працювала волонтеркою в Латинській Америці та брала участь у різноманітних благодійних проєктах, пов’язаних із допомогою жінкам із низьким рівнем доходу. Після повернення до США вона вирішила створити рух подібної спрямованості.
Всесвітній день туалету. У 2002 році громадськість уперше відзначила Всесвітній день туалету, який було проголошено 2001 року під час міжнародної конференції, присвяченої проблемам туалетів, яка проходила в Сінгапурі.
До речі, місце проведення конференції було обрано невипадково: Сінгапур славиться бездоганною чистотою вбиралень. Результатом зустрічі стало утворення Всесвітньої туалетної організації, яка і стала ініціатором створення свята.
Як назвати дитину, яка народилася 19 листопада
Іменини: Іван, Дмитро, Денис, Григорій, Михайло, Сергій, Петро, Валентин, Костянтин, Олександр, Веніамін, Ігнатій, Федір та Андріан.
Талісманом людини, народженої 19 листопада є нефрит. Камінь, який особливу популярність отримав в Стародавньому Китаї. Нефрит тут вважався символом краси і влади. Тому з нього виготовляли відзнаки аристократів, вищих чиновників та самого імператора.
В цей день народилися:
- 1789 рік — український мовознавець, фольклорист та історик, апологет русинства Михайло Лучкай;
- 1878 рік — український цитолог, генетик, відкривач мітохондрій у рослин, автор термінів каріотип і філогенетика Григорій Левитський;
- 1983 рік — канадсько-українська модель Дарія Вербова.
Пам’ятні дати 19 листопада
- 1190 рік — засновують Тевтонський орден;
- 1626 рік — у Немирові заснували церковне братство і школу при ньому;
- 1891 рік — у Німецькій імперії продають першу іграшкову залізницю;
- 1916 рік — імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I надає автономію Східній Галичині;
- 1919 рік — Сенат США голосує проти ратифікації Версальського мирного договору, внаслідок чого США вимушені були вийти з Ліги Націй;
- 1921 рік — створюють Укрмет — центральну метеорологічну службу України;
- 1969 рік — бразильський футболіст Пеле забиває свій 1000-й гол на своєму 909-му матчі;
- 1978 рік — внаслідок масового самогубства членів секти “Народний Храм”, керованою Джимом Джонсом, в Гаяні гине 911 людина;
- 1997 рік — починається експедиція міжнародного екіпажу на борту американського космічного човна багаторазового використання “Колумбія”, у якій разом із космонавтами з США та Японії брав участь перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк;
- 2003 рік — парламентські фракції “опозиційної четвірки” — Компартії, Соцпартії, блоку Юлії Тимошенко і блоку “Наша Україна” підписують Декларацію про спільні дії;
- 2004 рік — у “Будинку із химерами” архітектора Владислава Городецького, що на вулиці Банковій у Києві, урочисто відкривають музейно-культурний центр “Шедеври мистецтва України”;
- 2005 рік — Сенат США підтримує законопроєкт про скасування торговельних обмежень щодо України, відомих як поправка Джексона — Вейніка;
- 2012 рік — в Україні набуває чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс.
Церковне свято
Цього дня відзначається пам’ять святого Авдія – одного з дванадцяти малих біблійних пророків. Згідно з переказами, Авдій жив за часів першого розгрому Єврейського царства і обіймав посаду домоправителя при дворі ізраїльського царя Ахава. Незважаючи на розпусту, що панувала навколо, він вів благочестиве життя.
Коли почалися гоніння на служителів Бога, ініціатором яких стала дружина правителя Єзавель, Авдій почав допомагати їм. Так, він укрив у печерах сто служителів і носив їм їжу, поки вони ховалися від ворогів. Відомо, що Авдій, залишивши царську службу, став супутником пророка Іллі, скрізь слідував за ним і сам отримав дар пророцтва.