ДЕНЬ 541-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 541 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 135 днів.
Щорічно 18 серпня відзначається Всесвітній день дослідження раку молочної залози.
День був створений, щоб підкреслити важливість пошуку ефективних ліків від раку молочної залози, продемонструвати підтримку спільноти людей, які страждають на цю хворобу.
Пам’ятна дата була встановлена фондом докторки Сьюзен Лав в травні 2021 року. Це провідна дослідницька організація, яка вивчає рак молочної залози в США.
Також 18 серпня:
День “Ніколи не здавайся”.
http://lada.fm/2023/08/18
Він присвячений вихованню стійкості і рішучості, заохочує людей не здаватися перед труднощами і продовжувати боротися за свої мрії. Також він є днем мотивації, натхнення та віри в себе.
Створили свято 2019 року за ініціативою місцевих підприємств міста Кнокке в Бельгії. Дату обрали не випадково.
/actu.fr
Саме цього дня французький плавець Філіп Круазон, який внаслідок нещасного випадку втратив всі кінцівки, здійснив заплив, що об’єднав п’ять континентів, використовуючи спеціальні ласти.
День відкриття гелію. Гелієм наповнені повітряні кульки, які можуть літати, а також він дивовижним чином впливає на людський голос.
Цими фактами обмежуються знання про гелій переважної більшості людей, а між тим, це дуже цікавий хімічний елемент, який має більш важливе значення.
Гелій посідає друге місце після водню за поширенням у Всесвіті – 24% космічної маси складається саме з гелію.
Відкриття гелію відбулося в середині XIX століття, і відтоді він знайшов застосування в промисловості, авіації, електроніці, медицині та інших сферах людської діяльності.
18 серпня у США – День подружніх пар, День чоловічої стрижки, День державності штату Гаваї, День пирога з морозивом, День поганих віршів. У Таїланді – День науки. У Канаді – парад “Золотого кубка”. У Німеччині – фестиваль Дрездена.
Іменини: Вікентій, Дар’я, Євдокія, Євстигній, Юхим, Іван, Христина, Максиміліан, Марія, Нонна.
Талісманом людини, народженої 18 серпня, є онікс. Він є одним з різновидом кварцу. Відмінною рисою онікса вважають його смугастий окрас. Здавна вірили, що камінь сприятливо діє на нервову систему, допомагає позбутися депресивних думок.
Цього дня народилися:
- 1917 рік — народний художник України Василь Бородай;
- 1965 рік — генерал-майор Державної прикордонної служби України, Герой України Ігор Момот;
- 1977 рік — український біатлоніст, перший в українській історії призер чемпіонату світу з біатлону Андрій Дериземля.
Пам’ятні дати 18 серпня
- 293 рік до н. е. — засновують найдавніший (із відомих) римський храм на честь богині Венери;
- 1201 рік — засновують місто Рига (Латвія);
- 1649 рік — Богдан Хмельницький підписує з польським королем Яном ІІ Казимиром Зборівський мирний договір, за яким Україна на території 3 воєводств (Київського, Брацлавського та Чернігівського) отримуває автономію, а козацький реєстр встановили в розмірі 40 тисяч осіб;
- 1743 рік — Джек Бротон формулює правила боксу;
- 1786 рік — засновують Рейк’явік;
- 1826 рік — шотландський дослідник Александр Гордон Ленг першим із європейців досягає стародавнього міста Томбукту на березі Нігера;
- 1868 рік — досліджуючи сонячний спектр, французький астроном П’єр Жансен виявляє новий елемент — гелій;
- 1920 рік — ратифіковано 19-у поправку до конституції США, яка надавала право голосувати жінкам;
- 1941 рік — працівники НКВС підривають Дніпровську ГЕС, що спричинило смерть близько 100 тисяч мешканців берегової зоні та червоноармійців;
- 1962 рік — Рінго Старр вперше виступає як ударник групи “Бітлз”;
- 1992 рік — засновують Почесну відзнаку Президента України, першу нагороду незалежної України (від 1996 — орден “За заслуги”);
- 2006 рік — у Києві починається IV Всесвітній форум українців.
Церковне свято
Святий Євсигній, пам’ять якого вшановується сьогодні, народився в Антіохії в середині 3 століття.
Протягом шести років він служив у римських військах – при імператорах Діоклетіані, Максиміліані Геркулі, Констанції Хлрої, Костянтині Великому. За переказами, одного разу Євсигній став свідком явлення на небі Хреста, складеного із зірок. Цей знак обіцяв йому перемоги у всіх битвах.
У старості святий залишив службу і повернувся на батьківщину, де проводив час у молитвах, пості та відвідуванні храмів.
Коли на престол зійшов Юліан Відступник, який спробував відродити язичництво, Євсигнія за доносом привели до нього на суд. Святий викрив імператора в злочинах проти Христа і поставив йому за приклад іншого правителя – Костянтина Великого, який був добрим християнином. Євсигнію на той час було вже 110 років, проте розгніваний Юліан не пощадив його старості й наказав стратити.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/929467.html
https://tsn.ua/ukrayina/yake-18-chervnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2350780.html