/sts.sumy.ua/society
ДЕНЬ 206-й РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ – DAY 206 RUSSIAN AGRESSION
17 вересня в Австралії – День громадянства, а в США – День Конституції.
17 вересня – День безпеки пацієнтів
Головна мета цього дня – гарантувати безпеку пацієнтів у всьому світі. Дату встановили у Женеві на засіданні 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я.
День рятувальника
День рятувальника України – професійне свято всіх працівників Міністерства надзвичайних ситуацій України.
До 2008 року в Україні було відоме як День працівників цивільного захисту та відзначалося з 2004 року. Ще раніше (із середини 1990-х до 2004 року) в Україні щороку відзначалися окремо два свята: 29 січня – День працівників пожежної охорони та щоостанньої суботи жовтня – День рятівника.
За десятиліття Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України (МНС) запропонувало, а глава держави Віктор Ющенко схвалив пропозицію перейменувати об’єднаний День працівників цивільного захисту на День рятівника.
Цей день набув особливого значення під час війни, яку розв’язала РФ проти України, оскільки співробітники ДСНС щодня змушені ліквідувати наслідки прильотів і рятувати мирних жителів, які стають жертвами агресії Росії.
День винахідника та раціоналізатора України.
Було створено у 1994 році указом президента України. Випадає на третю суботу вересня. Головна його мета – підтримати людей, які запроваджують нові технології, проводять селекцію тварин і рослин, знаходять нові методи боротьби із захворюваннями.
День фармацевтичного працівника
День фармацевта відзначають із 1999 року. Це професійне свято не лише для виробників, а й для всіх аптекарів (провізорів), дистриб’юторів фармацевтичної продукції, співробітників організацій та установ, які здійснюють контроль за якістю лікарських засобів, зокрема Держінспекції з контролю якості лікарських засобів та її територіальних органів.
***
17 вересня – День працівника страхового ринку України. Професійне свято було встановлено 1993 року, хоча тоді воно ще було неофіційним. Сьогодні прийнято вітати всіх тих, хто працює на страховому ринку країни.
Також 17 вересня – День фармацевтичного працівника України. Свято було створене 1999 року за указом президента. Щороку припадає на третю суботу вересня. Завдяки фармацевтам у країні є змога забезпечити людей всіма необхідними ліками.
А ще 17 вересня – День винахідника і раціоналізатора України. Було створене 1994 року указом президента України. Припадає на третю суботу вересня. Головна його мета – підтримати людей, які впроваджують нові технології, проводять селекцію тварин і рослин, знаходять нові методи боротьби з захворюваннями тощо.
17 вересня – День безпеки пацієнтів в Україні та Всесвітній день безпеки пацієнтів. Головна мета цього дня – забезпечити безпеку пацієнтів в усьому світі. Дату узгодили в місті Женева 2019 року під час засідання 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я.
Також 17 вересня – День працівників цивільного захисту України (День рятівника). Свято під такою назвою було вперше відсвятковане 1998 року. До цього це був офіційний День пожежників України. Єдине професійне свято було створене указом президента України Леоніда Кучми.
А ще 17 вересня – День міста Кропивницький. Свято щорічно припадає на третю суботу вересня. 1752 року тут почалося будівництво фортеці. Згодом вона перетворилася на місто Єлизаветград. Воно мало стратегічне значення, а тому дуже швидко розросталося. 1924 року його перейменували на Зінов’єск, а потім – Кірово. 1939 року місто отримало назву Кіровоград. 2016 року згідно з декомунізацією місто отримало свою сучасну назву – Кропивницький. Вона була створена на честь письменника і драматурга Марка Кропивницького, який тут поставив першу театральну виставу в Україні.
17 вересня – День Бетмена. Святкування завжди відбувається в третю суботу вересня. Традиція вперше з’явилася 2014 року за ініціативи DC Entertaiment. Організовується свято на честь одного з найвідоміших героїв коміксів – Бетмена. Вперше він з’явився у детективному виданні №27 Detective Comics в травні 1939 року.
Також 17 вересня – Всесвітній день соку. Свято було створене за ініціативи Міжнародної організації IFU, яка об’єднує різних виробників фруктових соків, 2010 року. Першими таку ініціативу підтримали Туреччина, Польща та Іспанія.
А ще 17 вересня – День відповідального собаківництва. Припадає на третю суботу вересня. Головна мета свята – нагадати всім власникам собак про велику відповідальність за тих, кого вони приручили.
17 вересня – День обізнаності про догляд за цуценятами під час розведення собак. Святкується щорічно в третю суботу вересня. Його започаткували, щоб поширити знання про годування, утримання, проведення обробок та щеплення сук і цуценят.
Також 17 вересня – День хірурга. Важко уявити більш важливу та складну професію, аніж рятувати людей за допомогою своїх рук та інструментів. Це свято було створене для нагадування, що поруч з нами живуть справжні герої, які просто виконують свою роботу та рятують людське життя.
А ще 17 вересня – Міжнародний день “З’їж яблуко”. Головна його мета – привернути увагу людей до такого простого, але ефективного методу підтримати своє здоров’я.
17 вересня – День свободи програмного забезпечення. Щорічно святкують в третю суботу вересня. Головна його мета – ознайомити широке коло користувачів з FLOSS/FOSS – це програмне забезпечення з вільним вихідним кодом.
Також 17 вересня – Міжнародний день кантрі-музики. Свою історію цей стиль почав в 1920-х роках. Весь світ почув життєрадісні пісні у поєднанні з простими музичними інструментами завдяки мігрантам з Європи, які переїхали до Америки.
А ще 17 вересня – Всесвітній день прибирання. Припадає на третю суботу вересня. Це глобальна подія, яка об’єднує мешканців різних країн світу для прибирання планети від сміття. Головна її мета – привернути увагу до проблеми відходів.
Ще цього дня:
1919 – Оприлюднено звернення головного отамана військ УНР Симона Петлюри до населення соборної України з викладенням основних положень програми уряду УНР;
1920 – Армія УНР звільнила Борщів, Гусятин, Теребовлю та Чортків;
1924 – У Женеві відкрито першу у світі приватну міжнародну школу, в якій на той час навчалося 8 учнів;
1939 – СРСР вступив у Другу світову війну на боці Німеччини, радянська Червона армія вторглася на територію Польщі, анексована Східна Галичина, Волинь, Західне Поділля та Західна Білорусія;
1944 – Союзники розпочали Голландську повітряно-десантну операцію, найбільш масштабну у світовій історії;
1989 – У Чернівцях розпочався І Республіканський фестиваль української пісні “Червона рута”.
1991 – Створено Кабінет Міністрів України. До 23 жовтня посаду обіймав Віталій Масол як голова Ради міністрів УРСР. Першим Прем’єр-міністром України став Вітольд Фокін (з 23 жовтня);
1993 – Останні підрозділи російських військ залишили територію Республіки Польща;
2003 – На острові Бірючий відбулася зустріч президентів України та Росії Леоніда Кучми та Володимира Путіна, на якій вони, зокрема, обговорили питання морського кордону в акваторії Азовського моря та Керченської протоки.
Церковне свято
Православна церква відзначає свято ікони Божої Матері “Неопалима Купина”, яким вшановується святий пророк Мойсей. За переказами, він побачив Купину — терновий кущ, що дивом уцілів від полум’я. Люди сприйняли це як знак спасіння людського роду Сином Божим, народженим від Діви Марії. Відтоді іконі моляться за захист від пожеж. Навіть існувало повір’я: щоб зупинити пожежу, треба з цією іконою тричі обійти навколо будівлі, що горить.
Походження традиційного зображення Богородиці “Неопалимої Купини” достеменно не відоме. Появу сюжету ікони нерідко пов’язують із монастирем святої Катерини біля гори Синай, у якому була каплиця на честь Неопалимої Купини.
Іменини: Павло, Михайло, Костянтин.
За матеріалами:
tsn.ua/ukrayina/17-veresnya-2022-roku-cey-den-v-istoriyi-yake-sogodni-narodne-svyato-ta-yaki-osnovni-podiyi-2159065.html
interfax.com.ua/news/general/859479.html