daytoday.ua/podiya
ДЕНЬ 358-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 358 RUSSIAN AGRESSION
В Україні – День військового журналіста і День єднання
16 лютого в Україні святкують День військового журналіста. Це професійне свято було запроваджене 2018 року, коли Міністр оборони підписав відповідний наказ.
Дату обрали не випадково. Саме 16 лютого 2016 року військовий журналіст Дмитро Лабуткін загинув під час виконання своїх обов’язків під Дебальцево.
Він був не лише капітаном 3-го ранку, але й також редактором телерадіостудії “Бриз”.
Національна спілка журналістів 16 лютого вшановує своїх колег, які допомагають освітлювати події на передовій. З перших днів ворожої агресії саме військові журналісти ведуть свої репортажі та доносять до людей достовірну інформацію з найгарячіших точок АТО.
Це непроста і небезпечна робота, але завдяки мужності та відданості військових журналістів, весь світ знає про героїчну оборону наших захисників.
16 лютого в Україні святкують День єднання.
Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.
Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.
Свято зовсім молоде і було впроваджене указом президента України №53/2022 від 14 лютого 2022 року. Під час святкування цього свята на всіх будинках і спорудах всіх населених пунктів України рекомендовано підняти державний прапор та додати до одягу жовто-блакитні стрічки.
День єднання несе собою важливу мету: показати, що українці єдина нація, яка любить свою Батьківщину та рідні землі.
16 лютого відзначають Всесвітній день управління інформацією.
Всесвітній день управління інформацією щороку відзначають у третій четверг лютого. Під управлінням інформацією мають на увазі аналіз інформації, її захист, варіанти подання, зберігання, захисту.
Дату відзначають представники різних сфер життя суспільства, які відповідають за ефективність створення, розповсюдження, використання та видалення інформації спеціалізованої спрямованості, тобто використовуваної у певних сферах (охорона здоров’я, правопорядок, дипломатія, оборона, просвітництво).
Кожному з нас слід навчитися правильно керувати інформацією: аналізувати, фільтрувати, зберігати, передавати і, мабуть, не менш важливо – пояснити та навчити цьому своїх дітей.
Третього четверга лютого святкують Всесвітній день антропології. Цього року свято припадає на 16 лютого. Його запровадила 2015 року Американська антропологічна асоціація. А через рік (2016 року) свято стало міжнародним. Щоб краще зрозуміти наш світ, необхідно вивчати біологічну природу, походження людини і її фізичні особливості, які виникли внаслідок розвитку в різних географічних умовах.
У Литві – День незалежності. У Вірменії – День милосердя та національної пам’яті героїв.
У Німеччині відкриття міжнародного кінофестивалю “Берлінале”.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 16 лютого
Які сьогодні іменини: Володимир, Адріан, Іван, Микола, Михайло, Роман, Павло, Тимофій, Семен, Ганна (Анна).
Талісманом людини, народженої 16 лютого є опал. Письменники порівнювали цей камінь з фейерверками та вулканами.
Особливо цінували опал в Давньому Римі, де він символізував надію та кохання. А в Давній Греції вважали, що цей камінь дарує своєму володарю вміння бачити майбутнє.
В цей день народилися:
- 1792 рік – митрополит Галицький Григорій Яхимович;
- 1813 рік – український оперний співак Семен Гулак-Артемовський;
- 1829 рік – галицький історик, археолог і громадський діяч Ізидор Шараневич;
- 1867 рік – українська драматична акторка та співачка Єфросинія Зарницька;
- 1879 рік – письменник і художник Василь Королів-Старий;
- 1885 рік – українська драматична акторка і співачка Зінаїда Рибчинська;
- 1905 рік – український агрохімік Петро Власюк.
Пам’ятні дати 16 лютого
- 1267 рік — Кастилія і Португалія укладають Бадахоський договір про міждержавний кордон;
- 1659 рік — в Англії Ніколас Ванакер виписує перший у світі чек на 400 фунтів (нині цей документ зберігається в архіві Національного банку);
- 1919 рік — починається Вовчухівська операція УГА;
- 1923 рік — археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкриває вхід до гробниці фараона Тутанхамона;
- 1957 рік — Єгипет стає чемпіоном першого Кубка Африканських Націй в Судані;
- 1968 рік — у місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’являється перша телефонна служба порятунку (911);
- 1991 рік — у Львівському театрі опери та балету відбувається I Галицька Асамблея (об’єднана сесія Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської обласних рад);
- 2005 рік — набуває чинності Кіотський протокол.
Ще цього дня:
1918 – Кубанська Законодавча Рада проголосила Самостійну Кубанську Народну Республіку, незалежне державне формування на Кубані;
1918 – Прийнято Акт про незалежність Литви;
1937 – Воллес Карозерс, хімік-дослідник фірми “Дюпон”, запатентував нейлон;
1945 – Експедиційні війська США розпочали операцію із захоплення Йодими. 21-тисячний японський контингент місяць стримував 100-тисячну армаду американців;
1968 – У місті Гейлівіль (штат Алабама, США) з’явилася перша телефонна служба порятунку – 911;
1985 – Засновано ліванську шиїтську парамілітарну ісламістську організацію Хезболла.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/891644.html; tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-16-lyutogo-svyato; /glavcom.ua/country/society/16-ljutoho