ukrainians.today
ДЕНЬ 446-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 446 RUSSIAN AGRESSION
Міжнародний день сім’ї, що відзначається щорічно 15 травня, проголошений резолюцією Генасамблеї ООН 30 років тому, в 1993 році.
Ідея заснування цього свята виникла ще в 1989 році, коли для привернення уваги громадськості різних країн на проблеми сім’ї, Генасамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім’ї, а 1993 року ухвалила резолюцію про заснування свята.
Перед сучасними сім’ями, незалежно від країни проживання, встає чимало проблем (побутових, матеріальних, житлових). Приділяти особливу увагу цим викликам почали ще в 1980-х роках.
Так 1983 року Комісія соціального розвитку ООН звернулася до Генерального секретаря організації з проханням підвищення обізнаності громадськості про труднощі і потреби сімей.
/amazing-ukraine.com
Цей день — прекрасна можливість приділити особливу увагу своїй сім’ї, привітати найближчих родичів, провести час разом.
15 травня відзначають Міжнародний день клімату, Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті, Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН, День солом’яного бриля.
Ще сьогодні Всесвітній тиждень обізнаності про сіль, День поширення інформації про судинні родимки, День обізнаності про гіперемезис вагітних, Міжнародний день обізнаності про мукополісахаридоз.
15 травня 2022 року український гурт Kalush Orchestra з піснею “Стефанія” переміг у конкурсі Євробачення, отримавши рекордний 631 бал загалом від міжнародного журі та глядачів. Одразу після виступу Kalush Orchestra фронтмен Олег Псюк звернувся в прямому ефірі до мільйонів глядачів, які дивилися конкурс: “Я прошу вас усіх. Допоможіть Маріуполю! Допоможіть Азовсталі просто зараз!”.
Міжнародний день клімату
15 травня світ відзначає Міжнародний день клімату. Заснування цього неофіційного екологічного свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.
Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті
Заснований на першій міжнародній зустрічі відмовників від військової служби в Копенгагені 1981 року. А 15 травня 1997 року німецький федеральний парламент, Бундестаг, видав резолюцію про реабілітацію тих, кого переслідувало нацистське військове правосуддя за відмову від служби за особистими переконаннями і за дезертирство з цих же причин.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 15 травня
Які сьогодні іменини: Гліб, Борис, Давид, Роман, Панас, Зоя.
Талісманом людини, народженої 15 травня є онікс. Один з різновидів кварцу. Оніксу здавна приписують надзвичайні магічні властивості.
Згідно з легендою, син Афродіти зачепив стрілою її палець і зрізав кінчик нігтя. З нього з’явився онікс.
В цей день народилися:
- 1856 рік — американський дитячий письменник, автор серії казок про країну Оз Френк Баум;
- 1873 рік — український державний, політичний і громадський діяч, військовик, Гетьман Української Держави Павло Скоропадський;
- 1972 рік — український художник, фотограф, колекціонер, краєзнавець, меценат Володимир Козюк;
- 1973 рік — офіцер МВС України, учасник війни на Донбасі Андрій Тетерук.
Пам’ятні дати 15 травня
http://na-skryzhalyah.blogspot.com
- 1648 рік — відбувається битва під Жовтими Водами між повсталими українськими козаками під керівництвом Богдана Хмельницького і авангардом військ Речі Посполитої;
- 1848 рік — від цього дня, згідно з законом австрійського цісаря Фердинанда І від 17 квітня 1848, скасовували селянські повинності у Галичині (так звана селянська реформа 1848);
- 1891 рік — папа Римський Лев XIII видає енцикліку Rerum Novarum на підтримку прав робітників і заперечення класової боротьби, ця енцикліка складає підґрунтя християнської демократії;
- 1905 рік — засновують Лас-Вегас;
- 1940 рік — в США в продажу з’являються нейлонові панчохи;
- 1948 рік — починається арабо-ізраїльська війна;
- 1957 рік — Велика Британія розпочинає операцію Grapple: у 8 милях (13 км) над атолом Молден здійснюють вибух термоядерної бомби потужністю 300 кілотонн (у двадцять разів потужнішого за атомні бомби, які зруйнували Хіросиму і Нагасакі);
- 2022 рік — український гурт Kalush Orchestra з треком “Стефанія” перемагає у конкурсі Євробачення з великим відривом, здобувши рекордний 631 бал загалом від міжнародного журі та глядачів (після виступу Kalush Orchestra: фронтмен Олег Псюк промовляє слова, які від нього очікувала вся країна: “Я прошу вас усіх. Допоможіть Маріуполю! Допоможіть Азовсталі просто зараз!”).
Ще цього дня:
1930 – Американка Елен Черч стала першою у світі стюардесою;
1940 – У США в продажу з’явилися нейлонові панчохи;
1955 – У Відні представники СРСР, США, Великої Британії та Франції уклали Державний договір про відновлення незалежної та демократичної Австрії;
1976 – Авіакатастрофа Ан-24 під Черніговом, унаслідок якої загинули 52 людини – усі пасажири та члени екіпажу;
2004 – 30-річна українська співачка Руслана здобула перемогу на конкурсі “Євробачення”;
2010 – 16-річна австралійка Джессіка Вотсон стала наймолодшою яхтсменкою, яка здійснила одиночне навколосвітнє плавання.
Джерела:
/interfax.com.ua/news/general/910119.html
tsn.ua/ukrayina/yake-15-travnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2327092.html