15 листопада: Цей день в Україні та в світі – Міжнародний день сиру і хліба

585
VIEWS

ДЕНЬ 265-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 265 RUSSIAN AGRESSION

 15 листопада  – Міжнародний день сиру і хліба (Cheese and Bread Day). Поєднання цих продуктів багато людей вважають ідеальним.

Вперше свято Cheese and Bread Day відзначили в невеличкому містечку Сток-он-Трент у Великій Британії. Згодом його підтримали в багатьох куточках світу.

15 листопада –  День королівської династії у Бельгії, День проголошення Республіки Бразилія, Сіті-Го-Сан – свято дітей у Японії, День пам’яті Леопольда, Святого покровителя Австрії.

15 листопада в світіМіжнародний день письменників, які перебувають в ув’язненні. Запровадили його на честь тих творчих людей, які за своє інакомислення та свободу слова потрапили за грати. Мета свята – об’єднати тих, хто вірить в несправедливість засудження письменників за їх творчість.

День вторинної переробки

Щорічно 15 листопада у низці країн відзначається Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки. Головна мета екологічного свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.

А започаткували його в 1997 році, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day (що можна перекласти як “День, коли Америка переробляє відходи”), що проводився екологами з метою заохочення американців, які здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, виготовлену з вторинної сировини.

Сіті-Го-Сан – свято дітей у Японії

15 листопада в Японії можна побачити неймовірно привабливих, одягнених у яскраві кімоно малюків, які поспішають з мамами-татами-бабусями-дідусями до найближчого храму, оскільки в ці дні відзначається улюблене усіма старовинне японське свято Сіті-Го-Сан. У перекладі: Сіті – це сім, Го – це п’ять, Сан – це три.

Дитяче свято, історія якого налічує вже понад 300 років, можна назвати спільним днем народження всіх дітей, яким цього року виповнилося 3, 5 або 7 років. Ці непарні цифри здавна вважалися в Японії магічними, а відповідний вік відбивав важливі, переломні етапи дорослішання дітей.

День королівської династії у Бельгії

З 1866 року 15 листопада в Бельгії відзначається національне свято – День королівської династії або Свято короля. Свято заснував бельгійський король Леопольд ІІ. Урочистості відбуваються на честь святого Альберта, який вважається покровителем королівської родини.

Цей день символізує єдність бельгійської нації у всьому її політичному, культурному та мовному різноманітті.

День проголошення Республіки Бразилія

15 листопада 1889 року імператор Дон Педро II був скинутий військовими, а маршал Деодору да Фонсека проголосив республіку – Сполучені Штати Бразилії.

Перехід від монархії до республіки відбувся майже спокійно і безкровно. Імператорську родину видворили з країни. Республіка ухвалила федеральну систему правління. Провінції були перетворені на штати. На зміну парламентській формі прийшла президентська система управління.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 15 листопада

Які сьогодні іменини: Костянтин, Альберт, Леопольд, Маркіан, Акиндин, Пігасій, Доменіка.

Талісманом людей, народжених 15 листопада, є обсидіан. Камінь названий на честь римського воїна Обсидіана.

Згідно легенди, він привіз мінерал в Рим. Найбільш розповсюджений чорний колір каменю, але існує чимало різних варіантів.

В цей день народилися:

  • 1837 рік – філософ-неокантіанець XIX століття, Африкан Спір, родом з України;
  • 1922 рік – радянський конструктор автоматичної зброї, Ігор Стечкін;
  • 1940 рік – дизайнер одягу з Італії, Роберто Каваллі;
  • 1965 рік – український політик, Роман Безсмертний.

Ще цього дня:

1904 – Запатентована бритва зі змінними лезами;

1918 – Почалося очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського;

1920 – У Женеві відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної у 1919 році;

1945 – В Аугсбургу групою українських вчених, які перебували в еміграції, засновано Українську вільну академію наук. Першим президентом УВАН обрали Дмитра Дорошенка;

1960 – У море вийшов перший американський підводний човен класу типу “Джордж Вашингтон” з ядерними ракетами на борту;

1971 – Фірмою Intel було випущено перший мікропроцесор Intel 4004;

1990 – Після скасування у березні 1990р. Верховною Радою СРСР 6 статті Конституції СРСР, яка утримувала для КПРС монополію на владу, Міністерством юстиції УРСР було зареєстровано першу в Україні політичну партію – Українську республіканську партію.

2001 – У Сумах закінчила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами;

2004 – На Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента України – В. Ющенка та В. Януковича.

Церковне свято:

Цього дня православні люди відзначають пам’ять святих Акиндіна, Пігасія та ще семи тисяч мучеників, які постраждали за християнство у 4 столітті.

Цього дня говорили: “Акиндін розпалює клуню, а Пігасій сонце гасить”. Зменшувався світловий день, отже, всі роботи, які можливо, потрібно було переносити в будинок і виконувати їх при світлі скіпки або свічки.

Ще з цього часу у клунях активно сушили зерно, розводячи під ним вогонь. На цьому вогні селянські діти любили пекти картоплю і розповідати різні історії про чарівних істот, що мешкають у сільських будівлях,

interfax.com.ua/news/general/872063.html

/tsn.ua/ukrayina/yake-zavtra-svyato-vse-pro-15-listopada

Новини від МИГа mig.com.ua в Telegram та Instagram та facebook. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/migcomua та facebook та  Instagram

Related Posts

Next Post
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-КАНАЛ

Публікації

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/migcomua