ДЕНЬ 566-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 566 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 110 днів.
12 вересня Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй по співпраці Південь-Південь.
Цього дня 1978 року в столиці Аргентини, місті Буенос-Айресі, делегації 138 держав ухвалили План дій з розвитку та здійснення технічного співробітництва між країнами, що розвиваються.
/dnipr.kyivcity.gov.ua/news
Співпраця Південь-Південь є одним з важливих елементів міжнародного співробітництва задля розвитку і відкриває перед країнами, що розвиваються, і країнами з перехідною економікою реальні можливості щодо забезпечення на основі індивідуальних і колективних зусиль поступального економічного зростання і сталого розвитку.
Ця ініціатива вплинула на розвиток головного координаційного органу по співпраці Південь-Південь.
Також 12 вересня Міжнародний день в’язання гачком. Цікаво, що ініціатором створення такого свята стали не самі рукодільниці, а американський блогер, який захоплювався виробництвом гачків для в’язання.
Фото: Pexels
Він закликав у своєму блозі провести міжнародне свято, присвячене в’язанню.
Техніка в’язання гачком має дуже довгу історію. але існують документи, які підтверджують, що вона з’явилася і розповсюдилася тільки на початку XIX сторіччя. Водночас в’язання гачком було популярним серед всіх прошарків населення.
Іменини: Олександр, Арсеній, Опанас, Гавриїл, Григорій, Данило, Діонісій, Єфрем, Іван, Ігнатій, Леонід, Макар, Никодим, Павло, Петро, Сава, Спиридон, Федір, Христофор, Яків, Єлизавета.
Талісманом людини, народженої 12 вересня, є турмалін. Цей камінь був відомий дуже давно, перші згадки з’явилися ще на Далекому Сході. В перекладі назва означає “різнобарвний”. Здавна вірили, що турмалін сприятливо впливає на наш організм. Тому його часто використовували в альтернативній медицині.
Цього дня народилися:
- 1875 рік — український композитор, диригент, етнограф Олександр Кошиць;
- 1892 рік — гуцульський народний майстер дерев’яної різьби Юрій Корпанюк;
- 1994 рік — українська тенісистка Еліна Світоліна.
Пам’ятні дати 12 вересня
- 490 рік до н. е. — марафонська битва (під час греко-перської війни грецькі війська під командуванням Мільтіада здобуває перемогу над перськими військами Дарія І);
- 1504 рік — Христофор Колумб у ході четвертого, останнього, плавання відправляється з Америки до Іспанії;
- 1683 рік — відбувається Віденська битва, внаслідок якої об’єднана армія Священної Римської імперії та Речі Посполитої на чолі з Яном III Собеським здобуває перемогу над османським військом;
- 1789 рік — французький революціонер Жан-Поль Марат випускає перший номер газети “Друг народу”;
- 1898 рік — у Києві відкривають Київський політехнічний інститут;
- 1934 рік — утворюють політичний союз Латвії, Литви та Естонії (т. зв. Балтійська Антанта);
- 1940 рік — поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотири місцеві підлітки знаходять печеру-грот з настінними малюнками віком 15—17 тисяч років, котрі нині є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту;
- 1944 рік — на територію Німеччини вступають перші американські війська;
- 1958 рік — в компанії Texas Instruments створюють першу мікросхему;
- 1990 рік — підписують договір про остаточне врегулювання щодо Німеччини;
- 1991 рік — у Києві демонтують монумент на честь Жовтневого перевороту на Майдані Незалежності;
- 2008 рік — у Харкові відбувається перший в Україні концерт гурту “Queen”, який відвідало близько 350 тисяч глядачів.
Церковне свято
Священномученик Автоном був єпископом в Італії. Під час гоніння на християн імператора Діоклітіана (284-305) святитель Автоном залишив свою країну та оселився у Віфінії, у містечку Сорея у дивнолюбця Корнилія. Святий Автоном з ревністю звершував своє апостольське служіння і навернув до Христа так багато язичників, що утворилася велика Церква, для якої він освятив храм в ім’я Архістратига Михаїла.
До цієї Церкви святитель висвятив Корнилія спершу в сан диякона, а потім у пресвітера. З проповіддю про Христа святитель Автоном відвідав також Лікаонію та Ісаврію.
…За царювання святого Костянтина Великого на місці поховання святителя було споруджено церкву. Близько 430 р. застарілу церкву розібрав один священик і, не знаючи, що під храмом поховано тіло мученика, влаштував церкву на новому місці. Через 60 років мощі святого були знайдені нетлінними і створено храм в ім’я священномученика Автонома.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/934351.html
https://tsn.ua/other/yake-12-veresnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2406142.html