ДЕНЬ 595-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 595 RUSSIAN AGRESSION
До Нового року – 81 день.
11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчаток, проголошений Генасамблеєю ООН у грудні 2011 року.
Ця дата закликає зосередити увагу на необхідності розв’язання проблем, з якими стикаються дівчатка в усьому світі, і заохочувати розширення прав і можливостей дівчаток та здійснення їхніх прав.
Головною метою цього свята є поширення в суспільстві інформації про проблеми, з якими стикаються більшість дівчат підліткового й неповнолітнього віку – незахищеність, нерівність, соціальна несправедливість. День є глобальною ініціативою, яка спрямована на захист прав дівчат для вирішення проблем, які можуть у них виникнути.
Також 11 жовтня Міжнародний день дзиґи. Святкування припадає на другу середу жовтня.
Дата була запропонована Музеєм вовчка та йо-йо в Берлінгтоні (штат Вісконсин, США). За словами археологів, дзиґа – це найдавніша іграшка у світі. Найперша знайдена має вік приблизно 6000 років. Відомий поет Гомер описав дзиґу в VIII столітті до нашої ери.
11 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з ожирінням. Про це повідомляється на сторінці Європейського регіонального відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Останнім часом у всьому світі спостерігається зростання частоти ожиріння у дітей і підлітків:
у розвинених країнах світу 25% підлітків мають надлишкову масу тіла, а 15% страждають на ожиріння. Надмірна вага в дитинстві – значущий фактор ожиріння в дорослому віці: 50% дітей, які мали надмірну вагу в 6 років, стають огрядними в дорослому віці, а в підлітковому віці ця ймовірність збільшується до 80%. До 2030 року, за прогнозами ВООЗ, до 41% усього населення матимуть надмірну вагу.
11 жовтня у Канаді – Національний день ідентифікації особи, в Аргентині – день дульсе-де-лече, у США – Національний день камінг-ауту.
Іменини: Олександр, Валентин, В’ячеслав, Георгій, Єгор, Іван, Кирило, Марк, Остап, Родіон, Теодор, Федір, Харитон, Ян, Анна, Марія, Тетяна, Уляна, Юліана.
Як назвати дитину, яка народилася 11 жовтня
Іменини: Олександр, Валентин, В’ячеслав, Георгій, Єгор, Іван, Кирило, Марк, Остап, Родіон, Теодор, Федір, Харитон, Ян, Анна, Марія, Тетяна, Уляна, Юліана.
Талісманом людини, народженої 11 жовтня, є шпінель. Перші згадки про видобування цього каменю сягають IX століття. Здавна шпінель вважали універсальним амулетом, який оберігає від негативних думок і жахіть.
В цей день народилися:
- 1672 рік – гетьман Війська Запорізького Пилип Орлик;
- 1983 рік – український шахіст, чемпіон світу з шахів (2002 р. за версією ФІДЕ) Руслан Пономарьов;
- 1998 рік – український хіпхоп і репвиконавець Вячеслав Дрофа.
Календар важливих подій в Україні та світі за 11 жовтня:
- 1138 рік – стається землетрус в Алеппо, який забирає життя 230 тисяч людей;
- 1881 рік – американець Г’юстон Девід отримує патент на першу фотоплівку;
- 1887 рік – американський винахідник Томас Едісон отримує патент на електричну машину для підрахунку голосів на виборах;
- 1891 рік – у Стокгольмі відкривають перший етнографічний музей просто неба;
- 1899 рік – починається Друга англо-бурська війна;
- 1921 рік – на Всеукраїнському православному Синоді в Києві створюють незалежну від російської православної церкви Українську Автокефальну Православну Церкву (УАПЦ);
- 1938 рік – центральна влада Чехословацької республіки затверджує уряд Карпатської України;
- 2018 рік – Вселенський Патріархат підтримує надання автокефалії Українській православній церкві.
Церковне свято
За церковним календарем сьогодні день святого Пилипа – апостола від сімдесяти. Він походив із Кесарії Палестинської. Учні Ісуса Христа обрали його до дияконів слідом за святим Стефаном.
Коли почалися гоніння на християн, Стефан загинув, а Пилип залишив Єрусалим і прийшов в одне із самарійських міст, де почав проповідувати свою віру. Апостол не лише розповідав про Христа, а й творив чудеса, виганяв нечистих духів, зціляв хворих і немічних. Завдяки цьому багато язичників увірували в Христа.
Відомо, що у Пилипа було чотири дочки, також вірні християнки. Дівчата мали пророчий дар, а одна з них, Єрміонія, знала лікарське мистецтво і вміла лікувати людей. За переказами, своє життя Філіп закінчив у місті Траллії, де служив єпископом.
Джерела:
https://interfax.com.ua/news/general/940458.html
https://tsn.ua/other/yake-11-zhovtnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2422507.html