ДЕНЬ 747-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 747 RUSSIAN AGRESSION
11 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день сантехніка. Міжнародне професійне свято, яке було створене за ініціативою Всесвітньої ради сантехніків 2010 року.
www.unian.ua/lite/holidays
Свято призначене для всіх монтажників, водопровідників, проєктувальників опалювальних, каналізаційних систем і систем водопостачання. Ця професія має давню історію. За словами археологів, перші унітази були створені ще в II тисячолітті до нашої ери. На території, яку заселяли давні шумери, знайшли дерев’яний стілець-унітаз, який мав вирізьблені візерунки.
11 березня розпочинається Масниця. Це особлива традиція наших предків, яка полягає у розвагах та частуванням з приводу приходу весни.
Свято щороку припадає на тиждень, що передує Великому посту, а тому не має конкретної дати.
За новим церковним календарем Великий піст у цьому році почнеться 18 березня і триватиме до 4 травня. Масниця ж буде відзначатися у період з 11 по 17 березня. Дата святкування змінюється щороку і залежить від дати Великодня, проте традиції залишаються незмінними. Це – період примирення, частувань перед постом, а також можливість задобрити та закликати весну. Детальніше про традиції цього свята – далі на сторінці.
Праукраїці щиро вірили, що різні ритуали, проведені в певний час, можуть налякати богів мороку і смерті, змусивши їх швидше піти. Масниця святкувалася язичниками на початку весни, приблизно у період весняного рівнодення. Тоді вже танули сніги, природа набиралася сил для нового сезону.
А ще 11 березня День Співдружності націй. День Співдружності є святом Співдружності націй, політичного об’єднання 56 держав-членів, більшість з яких є колишніми територіями Британської імперії.
daytoday.ua/podiya
Вестмінстерський статут, тобто нормативно-правовий документ Співдружності, було видано 11 грудня 1931 року. Цього дня проводяться різноманітні заходи, провоми, культурні події, які підкреслюють спільні принципи і цінності.
Всесвітній день мусульманської культури, миру, діалогу та кіно (World Day of Muslim Culture Peace Dialogue and Film), що відзначається щороку 11 березня, є важливою подією, присвяченою сприянню взаєморозумінню, миру та діалогу між культурами через багаті та різноманітні грані мусульманської культури.
daytoday.ua/podiya
Цей день, заснований у 2010 році Джаведом Мохаммедом, письменником і продюсером з Каліфорнії, має на меті подолати розриви між громадами, демонструючи красу і глибину мусульманської культури через різні форми мистецтва, зокрема літературу, кіно тощо. Важлива подія, яка присвячена сприянню взаєморозуміння, діалогу та миру між культурами через різноманітні і багаті грані мусульманської культури.
Як назвати дитину, яка народилася 11 березня
Іменини: Симон, Василь, Катерина.
Талісманом людини, народженої 11 березня є сардонікс. Цей камінь відносять до типу агата. Здавна вважалося, що сардонікс допомагає регенерації, тому напівкоштовний мінерал використовували для лікування переломів і тріщин.
В цей день народилися:
- 1863 рік — український ботанік, академік, президент ВУАН Володимир Липський;
- 1917 рік — український релігійний і громадський діяч, історик, один із організаторів Пласту на Закарпатті Степан Пап;
- 1961 рік — український художник-ілюстратор, відомий співпрацею з видавництвом “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” Кость Лавро.
Пам’ятні дати 11 березня
- 1669 рік — на Сицилії розпочинається найруйнівніше виверження вулкана Етна в історичні часи, що тривало п’ять місяців;
- 1702 рік — у Лондоні починає виходити перша щоденна газета The Daily Courant;
- 1811 рік — серед текстильників Ноттінгема розпочинається луддитський рух, учасники якого знищували виробничі машини, побоюючись скорочення робочих місць;
- 1878 рік — Французькій академії демонструють фонограф, але винахід оголосили шарлатанством;
- 1938 рік — в ніч проти 12 березня німецькі війська окуповують Австрійську Республіку і оголошують про “аншлюс” обох держав;
- 1941 рік — закон про ленд-ліз, підписаний президентом Ф. Д. Рузвельтом, передбачав передачу союзникам у Другій світовій війні боєприпасів, техніки, продовольства і стратегічної сировини на частково безоплатній основі;
- 1990 рік — до влади в Чилі приходить демократичний уряд, Августо Піночет йде з поста президента;
- 1997 рік — Україна і Молдова проголошують створення митного союзу;
- 2004 рік — терористичний акт на залізничному вокзалі в Мадриді забирає життя 200 людей;
- 2010 рік — в Австралії повністю скасовують смертну кару;
- 2011 рік — Великий тохокуський землетрус у Японії магнітудою 9,0..9,1 спричиняє радіаційну аварію на АЕС Фукусіма-1;
- 2020 рік — ВООЗ оголошує про пандемію COVID-19.
https://tsn.ua/other/yake-11-bereznya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2527666.html