Звернення обласної журналістської організації до Запорізької Дирекції "Укрпошти"

Запорізька обласна організація НСЖУ висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з черговим нововведенням в організації вашої роботи, яке унеможливлює своєчасну доставку місцевих газет передплатникам. Хоча саме це завдання є одним з головних у вашій роботі. Мова йде про оптимізацію маршрутів та про припинення роботи місцевих центрів сортування газет, про що ви повідомили редакторів своїм листом від № 18-35-27 від 04.02.2020 р.

Звертаємо вашу увагу на те, що очікуване нововведення не враховує цілий ряд об’єктивних чинників, що призведе до колапсу у своєчасній доставці передплатникам періодичних видань, за що, підкреслюємо, вони «Укрпошті» вже заплатили. Плануючи зміни в своїй роботі, ви з якихось причин ви не врахували той факт, що редакції газет нарівні з вами є ще одним суб’єктом цього процесу, не порадились з ними щодо пропонованих змін, які торкаються їх безпосередньо, абсолютно не врахували їх можливості. Хіба такі стосунки можна назвати партнерськими?

Ви запланували для редакцій доставку місцевих видань в ЦОП у  вівторок до 20.00. Це об’єктивно неможливо, оскільки телепрограма передається редакціям о 21-22 годині. Потрібен час, щоб її відредагувати, зверстати, відправити макет до друкарні, де її повинні надрукувати і сфальцювати  газету вже разом з телепрограмо. відправити макет друкарні, яка повинна надрукувати і фальцювати газету разом з телепрограмою. І тільки після цього газети відправляються на сортування в ЦОП. Крім того, слід враховувати ще й певний час на доставку газет.

Поштові відділення здійснюють доставку газет передплатникам у середу і суботу. Тож, в результаті вашої «оптимізації», газети надходитимуть до читачів з великою затримкою не в середу, за що вони заплатили, а в суботу, коли вже будь-яка інформація втрачає сенс.

Тож виходить, що ви, як державна структура, яка відповідає за своєчасну передплату та доставку газет, а отже, забезпечує право громадян на отримання інформації, не зможете виконувати свої зобов’язання перед читачами. Та ще й при цьому  створюєте умови, в яких редакції газет теж на зможуть їх виконувати.

Тобто, йдеться вже не просто про створення в результаті вашої оптимізації великих проблем і незручностей в роботі редакцій, про абсолютно прогнозоване зменшення накладів видань при несвоєчасній їх доставці передплатникам, що, безумовно, дуже важливо. Мова йде про більш стратегічні речі – порушення прав громадян на своєчасне одержання інформації, і, врешті-решт – про інформаційну безпеку держави у прифронтовій області.

Тому Запорізька обласна організація НСЖУ  звертається до вас з вимогою: проводячи оптимізацію своїх структур, врахувати можливості редакцій та їхні пропозиції стосовно організації роботи по забезпеченню своєчасної доставки газет передплатникам Адже ви є державним підприємством, яке повинне дбати не лише про комерційну вигоду, а й про забезпечення права громадян України на своєчасну та об’єктивну інформацію, що сьогодні є складовою національної безпеки України.

 

Голова ЗОО НСЖУ,

заслужений журналіст України Наталія Кузьменко    

(Visited 9 times, 1 visits today)