ЗНУ відвідали представники The LEGO Foundation

ЗНУ відвідали представники The LEGO Foundation

ЗНУ відвідала делегація Фонду The LEGO Foundation (Королівство Данія): віце-президент Каспер Оттоссон Канструп, менеджер із комунікацій Ян Крістенсен і керівниця освітніх проєктів «Сприяння освіті» цієї організації в Україні Оксана Рома. Вони  обговорили перші результати реалізації спецкурсу «Навчання через гру»: щодо досягнень та подальших планів у рамках впровадження напряму розвиваючих ігрових технологій LEGO в систему освіти й підготовки випускників вищої школи.

Каспер Оттоссон Канструп розповів присутнім про себе, а також про завдання і зміст діяльності його організації, зокрема в Україні й в Запоріжжі. Свої враження від спецкурс висловили також студенти, викладачі й гості серед яких були керівники навчального спецкурсу – викладач Ганна Чорна, доценти кафедри соціальної педагогіки Юлія Зубцова і Лариса Сущенко, а також група студентів 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта», які вже познайомилися із інноваційними ігровими технологіями LEGO. Вони відзначили, що курс цікавий і динамічний, сприяє розширенню світогляду та розвитку креативних здібностей у студентів – через виконання поставлених перед ними творчих завдань, що потрібні для формування компетенцій майбутніх фахівців. Надалі вони працюватимуть із дітьми в дитячих виховних закладах, початковій школі тощо.

При цьому гість звернув увагу учасників заходу, що принципово важливо не лише самим вміти користуватися цими технологіями, а навчити саму дитину використовувати їх самостійно, розвивати мислення через гру. Адже на практиці відбувається усе набагато складніше, аніж це виглядає в теорії. Окрім цього, важливо створити комфортне середовище для гри й навчання дітей дошкільної та молодшої шкільної групи, вміти працювати із тими, хто має нестандартне мислення, розвивати в них і підтримувати креативні здібності, формувати здатність приймати самостійні рішення тощо, чому і сприяє гра.

Про етапи свого професійного становлення та про тренерську й організаторську діяльність, яку здійснює у рамках функціонування The LEGO Foundation в Україні, розповіла також Оксана Рома. На сьогодні вона проводить тренінги для вчителів і керівників навчальних закладів тощо. Звертаючись до майбутніх фахівців цієї галузі, вона також зауважила, що дана робота вимагає постійного саморозвитку й самовдосконалення, взаємодії та обміну досвідом із колегами, вміння працювати у команді.

Окрім іншого, учасники заходу обговорили деякі питання інноваційного розвитку системи освіти та напрями співпраці. Також задали цікаві для присутніх запитання. А насамкінець гостям представили оснащення спеціалізованої навчальної аудиторії, що розподілена на 8 осередків, – стіл для пісочної анімації, бізіборд, кубик Блума тощо. Багато тренувальних експонатів створені руками самих студентів і викладачів. Окрім цього, представники делегації оглянули й інші навчальні аудиторії факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, де відбуваються заняття студентів творчих спеціальностей – майбутніх дизайнерів тощо.

 

(Visited 20 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *