Как сообщили в пресс-службе ГУ ГСЧС Украны в Запорожской области,
«Схід і Захід разом»: журналістська спільнота НСЖУ із Запоріжжя та Івано-Франківська провели онлайн-обговорення актуальних питань висвітлення військової агресії в медіа
23 червня на базі Головного управління ДСНС України у Запорізькій області представники Запорізька обласна організація Національної спілки журналістів України провели онлайн-зустрічі з колегами з Івано-Франківська обласна спілка журналістів НСЖУ, аби обговорити аспекти взаємодії, поділитися досвідом та підкреслити внесок інформаційного фронту в перемогу над ворогом.
До заходу долучилися керівники пресслужб ДСНС із Запоріжжя та Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області, адже комунікаційні підрозділи Служби порятунку пліч-о-пліч із медійниками тримають стрій на інформаційному фронті.
Відкрив зустріч голова Національна спілка журналістів України Сергій Томіленко, який подякував спільноті за те, що продовжують виконувати свою потужну інформаційну місію, часто ризикуючи власним життям, задля того, аби світ знав правду про мужнє протистояння українського народу російській навалі. Крім того, Сергій Томіленко анонсував відкриття найближчим часом Центру журналістської солідарності у Запоріжжі. Національна спілка журналістів України, за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів, запускає мережу центрів журналістської солідарності для допомоги працівникам медіа під час війни. Такі центри вже відкрито у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях на базі обласних організацій НСЖУ.
Медіа ландшафт Запорізької області, хоча і зазнав змін з початку повномасштабного вторгнення, зважаючи на те, що 60% області залишається у тимчасові окупації, медіа Запоріжжя залишаються на інформаційному фронті, надаючи споживачам достовірну та перевірену інформацію.
«Наша організація з перших днів війни активно включилася у роботу по допомозі колегам виконувати свій громадський та професійний обов’язок. У нас був сформований штаб, розподілені обов’язки, створений план дій. В часи воєнного лихоліття журналісти разом з усіма стали на захист України в лавах ЗСУ, Нацгвардії, тероборони, волонтерського руху. Сотні наших медійників в містах і селах, на лінії фронту ведуть свою війну – інформаційну – готують статті про ЗСУ, наших захисників, знімають програми та репортажі. Слово правди звучить і на тимчасово окупованих територіях. Українські сайти працюють у Мелітополі, Бердянську, Токмаці, Гуляйполі» – розповіла голова правління ЗОО НСЖУ Наталія Кузьменко.
Учасники обговорили важливість ретельного фіксування інформації про факти воєнних злочинів, наслідки російської агресії на території нашої держави; поспілкувалися про волонтерську діяльність представників медіа. Так, член секретаріату ЗОО НСЖУ Олена Шевчук з перших днів війни стала офіційним представником волонтерів обласного шпиталю, допомагаючи медикам, які без сну та відпочинку рятують життя наших захисників.
Рятувальники ДСНС поділилися досвідом соціально-гуманітарної підтримки внутрішньо-переміщених осіб, зокрема дітей. Запорізькі вогнеборці щиро дякують колегам з Прикарпаття, які наразі опікуються громадянами зі сходу, які вимушені були покинути рідний дім, рятуючись від війни.
У соціалізації та адаптації до нових умов життя внутрішньо переміщених осіб рятувальникам допомагають волонтери та громадські організації. Так, Запорізька обласна організація Товариства Червоного Хреста України – багаторічні соціальні партнери рятувальників ДСНС організовують і втілюють у життя десятки спільних гуманітарних проєктів, допомагаючи нужденним. Волонтери ТЧХ надають продуктові ваучери у взаємодії із торговельними меражами, питну воду, їжу, засоби гігієни, одяг і багато іншого, чого наразі потребують люди, які прибули у Запорізьку область. Їхній вклад неможливо перебільшити. Це люди, які мають великі серця, наповнені милосердям та любов’ю.
Фахівці Служби порятунку наголошують на важливості постійної комунікації державних установ та ЗМІ, правильній та об’єктивній подачі інформації, де акцент перебуває на фактах, а не сенсаційності повідомлення, яке може провокувати хибний резонанс.