Запорозькі козаки встановили копію хреста з Микитинської Січі коло церкви у Суботові

Запорозькі козаки встановили копію хреста з Микитинської Січі коло церкви у Суботові

У церкві пророка Іллі у селі Суботів [Черкаська область], де за переказами знаходиться усипальниця Богдана Хмельницького, представники Національного заповідника «Хортиця», Нікопольського краєзнавчого музею та козацьких організацій Запоріжжя й Дніпропетровщини встановили копію Надбаневого хреста з Микитинської Січі. Про це повідомляє “Суспільне. Запоріжжя”

Ця подія відбулася в рамках громадського проекту «Пам’ять Богдана Хмельницького. Від Січей до Суботова» і присвячена прийдешньому 425-річчю з дня народження великого гетьмана, поборника розбудови козацької держави, яке святкуватиметься в грудні.

Саме з Хортиці та Микитинської Січі розпочалися визвольні змагання українців у XVII столітті. За церковним переказом, Надбаневий хрест належав Січовій Святої Покрови Божої Матері церкви Запорозької Микитинської Січі, яка існувала у 1639-1652 рр.

Надбаневий хрест фото

На фото: Оригінал святині зберігається у Нікопольському краєзнавчому музеї з 1929 року.

Подарувати його копію Іллінській церкві у Суботові козаки вирішили, коли дізналися, що попередній дерев’яний хрест біля цього храму майже зотлів і впав.

Кошти на виготовлення точної копії Надбаневого хреста [близько 50 тисяч гривень] зібрала громадськість: козаки, фермери, державні діячі, науковці, представники Всеукраїнської федерації «Спас», викладачі запорізького Січового колегіуму, небайдужі громадяни.

Хрест скував запорізький коваль Олександр Ткаліч.

Надбаневий хрест освячення фото

Після освячення та встановлення хреста коло Іллінської церкви козаки дали салют зі старовинної гармати та продемонстрували присутнім бойове володіння традиційною зброєю.

Фото від телеканалу “Суспільне. Запоріжжя”

(Visited 22 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *