Запорожский митрополит наехал на запорожского епископа

Запорожский митрополит наехал на запорожского епископа

Митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука  УПЦ Московского патриархата написал открытое письмо (далее цитируем дословно) «Александру Сергеевичу Давыденко («епископу Запорожскому и Мелитопольскому Фотию»):

Олександре Сергійовичу!

Ми здивовані швидкістю Вашого реагування на ті сумнівні з боку канонічного права та здорового глузду заяви, що були нещодавно озвучені  «почесним головою» Вашої релігійної організації. Виконуючи його дивні накази, Ви перейменували інтернет-сторінку Вашої «єпархії», неправомірно присвоївши собі найменування Української Православної Церкви – єдиної канонічної Церкви  в нашій країні. Нагадую Вам, що згідно так званого «Томосу», який був одноосібно виданий Константинопольським патріархом невизнаним Помісними  Православними Церквами структурам в Україні,  організація, до якої Ви стали належати, має назву «Святіша Церква України», а відповідно до її Статуту, який також був надісланий з Фанара, а Вами підтриманий – «Православна Церква України».

Як ми розуміємо, така непослідовність, а також відчайдушність в питанні перейменувань єпархій «Київського патріархату» пов’язана з юридичної точки зору з тим, що новостворена структура ще й досі не отримала належної державної реєстрації. Це, в свою чергу, призводить до проблематичності організації «переходів» (а насправді примусових переведень) храмів УПЦ до цієї організації.

З духовної ж точки зору маніпуляції з чужою назвою віддзеркалюють відомі слова про те, що «диявол – мавпа Бога». Адже проста зміна вивіски без зміни внутрішнього духовного устрою нічого істотно не вирішить. Навпаки наслідками такого кроку можуть стати лише нові провоковані приводи для розбрату та різноманітні конфлікті ситуації.

Тому закликаємо Вас не вводити мешканців Запорізького краю в оману, і без того заплутаних політичними маніпуляціями по відношенню до Церкви, бути історично відповідальним, юридично свідомим і повернути Вашому інтернет-ресурсу попереднє справжнє ім’я.

Це буде чесно як з моральної, так і юридичної точки зору. В іншому випадку Ваше рішення стане лише черговим свідченням нещирості закликів та заяв представників Вашої релігійної організації, які на словах заявляють про свою готовність не завдавати шкоди вірним УПЦ, а на практиці чинять відверто протилежні речі.

Нехай Господь, направляючий кожного на шлях Істини, приведе всіх нас до спасіння!

Митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука»

В народе, кстати, обращения, выполненные в подобном тоне, называют просто: наездами.

(Visited 474 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *