Запорожцам советуют, как пережить жару

Запорожцам советуют, как пережить жару

По сообщению пресс-службы Запорожской облгосдаимнистрации,

останніми днями у Запорізькій області панує суха та вкрай спекотна погода. Підвищена температура повітря є небезпечним фактором, що може погано вплинути на самопочуття та здоров’я людини.

Фахівці Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України підготували декілька простих рекомендацій, які допоможуть добре перенести спеку і захиститись від перегрівання.

1. Намагайтесь уникати перебування на сонці в спекотну пору року в період з 10 до 16 години та намагайтесь триматись у тіні.

2. Виходячи на вулицю в спекотний літній день, надавайте перевагу легкому одягу з натуральних тканин, не забувайте про  головний убір та сонцезахисні окуляри.

3. Утримуйтесь від перебування під прямими сонячним променями, коли гуляєте з дітьми молодше одного року.

4. Нанесіть на відкриті ділянки шкіри сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 25-30 одиниць.

5. Пийте воду упродовж дня, орієнтуючись на власний організм — пийте, скільки хочеться. Уникайте вживання кави, алкоголю, солодких напоїв у спеку. Нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

6. Уважно ставтеся до власного харчування, адже гаряча та жирна їжа — це додаткове теплове навантаження. Перейдіть на більш легкий раціон — холодний борщ чи окрошку, овочеві салати тощо.

7. Намагайтеся частіше приймати прохолодний душ або ванну. Використовуйте кондиціонер як вдома, так і на роботі.

При появі перших симптомів перегрівання (підвищення температури тіла, головний біль, нудота, запаморочення, слабкість, втрата свідомості, прискорене поверхневе дихання) — переміститись постраждалого у прохолодне приміщення, зніміть одяг, охолодіть за допомогою компресу зі змоченою у воді тканини. Негайно викликайте екстрену медичну допомогу.

(Visited 11 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *