Запорожцам разъясняют, какие ограничения введены в регионе

Запорожцам разъясняют, какие ограничения введены в регионе

Согласно сообщению пресс-службы Запорожской облгосадминистрации,

учора ввечері на засіданні комісії з питань ТЕБ НС були затверджені нові обмежувальні заходи, які будуть запроваджені в області під час великодніх свят та прийдешнього «поминального тижня». На обласну гарячу лінію контактного центру надходить чимало звернень з цього приводу. Тепер, після прийняття офіційних рішень, відповідаємо на питання.

Чи можна буде виїхати з карантинної зони до родичів у сусіднє місто?

Проїзд на контрольно-пропускних пунктах в містах Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ та Енергодар буде обмежений. Представники ГУ Нацполіції у Запорізькій області, у першу чергу, перевірятимуть автівки, які мають реєстрацію не у Запорізькій області.

Під час брифінгу із журналістами голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок наголосив, щоб жителі, які не мешкають в Запоріжжі, Енергодарі, Бердянську та Мелітополі, де вже є карантинні зони, не мають прописки у цих містах, не працюють там, закупили харчі, все необхідне і залишалися вдома. Проїзд буде можливий лише для медичного транспорту та тих, хто постачає необхідні товари чи матеріали. Така міра буде введена до вівторка.

Як працюватиме громадський транспорт у Запоріжжі?

Вирішено заборонити роботу громадського транспорту, окрім роботи у години пік (з 06-00 до 09-00 та з 16-00 до 19-00 на вихідні та святкові дні з 18.04 по 20.04.2020).

Втім, слідкуйте за рішенням органів місцевого самоврядування у вашому населеному пункті. Можуть бути запроваджені додаткові обмежувальні заходи конкретно на вашій території. Сайти міських рад міст, де запроваджено карантинну зону: Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ та Енергодар.

Коли можна буде відвідати кладовище?

Ще сьогодні та вже з 29 квітня. Рішенням комісії з питань ТЕБ НС заборонено відвідування кладовищ населенням, у тому числі присутність на них священнослужителів з метою поминальних заходів (з 07-00 18.04.2020 до 07-00 29.04.2020).

У зв’язку з посиленням протиепідеміологічних заходів, жителям області, як і жителям інших областей,  заборонено перебувати в громадських місцях без маски чи респіратора, переміщатися групою більше 2-х осіб, перебувати в громадських місцях особам до 14 років без супроводу дорослих, відвідувати парки і зони відпочинку та проводити заходи, в яких бере участь більше 10-ти людей тощо. Також заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових або прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності. Відвідування цвинтаря у «поминальні дні» також прираховано до громадського місця. Важливо у цей час проявити терпіння та слідувати усім карантинним обмеженням.

Це правда, що три дні не будуть працювати продуктові магазини?

Ні, не правда. Усі супермаркети та гіпермаркети працюватимуть, проте працювати будуть лише відділи з продуктами харчування та засобами гігієни. Працювати маркети будуть за умови дотримання карантинних заходів: відвідування тільки у масці чи респіраторі, дотримання дистанції, дезінфекція приміщення, обмежена кількість людей у приміщенні.

Якщо я маю симптоми вірусного захворювання, що мені робити в першу чергу?

Важливо пам’ятати, якщо ви відчуваєте симптоми захворювання (підвищену температуру, кашель, важко дихати тощо) потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю та розповісти не тільки про свій стан, а і про можливі контакти із особами, що приїхали з-за кордону – місць, де зафіксовано коронавірус. За можливості потрібно самоізолюватися та чекати вказівок лікаря.

Як ми писали раніше, медичні працівники екстреної допомоги, що приїжджають на виклики, не будуть проводити тест на COVID-19.

На сайті облдержадміністрації постійно оновлюється інформація в розділі «Все про коронавірус». Тут є: інформаційні, фото-, відеоматеріали на будь-які теми.

З будь-яких питань звертайтесь на цілодобову обласну гарячу лінію за номером: 0-800-503-508.

(Visited 200 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *