Запорожцам рассказали, сколько теперь будет стоить отопление

Запорожцам рассказали, сколько теперь будет стоить отопление

З 1 січня для запоріжців підвищилися ціни за спожиту теплову енергію. Сьогодні цій темі присвятили прес-конференцію в Агентстві регіональних ініціатив. Про нові тарифи розповідав генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Олександр Грек. У ролі експертів виступили фінансисти і економісти Запорізької міськради.

Ціна за газ для населення піднялася ще з 1 листопада 2018 року. Однак перерахунок цін за спожиту теплову енергію стався тільки зараз. Так, з 1 січня запоріжці платитимуть за тепло за новими правилами. У своїх січневих платіжках вони побачать ціну за тепло на 19,7% більше звичної.

Подібна ситуація негативно вплинула на фінансову ситуацію концерну «Міські теплові мережі». Через різницю в термінах підвищення ціни за газ і за спожиту енергію, тепловики отримали збитки в розмірі 115 млн.грн. Це може вплинути на початок наступного опалювального сезону. Щоб уникнути можливої проблеми фінансове навантаження може взяти на себе міський бюджет.

– Нинішні тарифи затверджені із запізненням на 2 місяці від підвищення цін на газ. Це в свою чергу зробило відстрочку для населення в платіжках, але з іншого боку поставило організації по виробництву теплової енергії, такі як “МТМ”, в украй незручне становище і завдало збитків в розмірі 115 млн грн. – саме нашому підприємству. Але з іншого боку для цього опалювального сезону Мінрегіон знизив ставку для номінації на газ – раніше 90%, зараз 78%. Що дає можливість успішно пройти цей опалювальний сезон, – розповів журналістам генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Олександр Грек.

– Ми розуміємо, що ці 115 млн. грн., можливо, стануть додатковим навантаженням на бюджет міста, тому що підприємству необхідно розраховуватися за газ вже починаючи з листопада за ринковою ціною. При цьому вони недоодержували необхідну суму від населення. З одного боку це не було закладено в тариф. До того ж не всі оплачують за отримані послуги. Можливо, міському бюджету доведеться взяти на себе частку навантаження, частково сподіваємося, що населенню вдасться погасити свої борги. На даний момент рівень платежів за послуги концерну складає  74%, – розповіла директор департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради Ольга Вагіс.

Фахівці відзначають – заборгованість споживачів перед концерном на даний момент становить 700 млн. грн. Ситуація ускладняється через нові правила нарахування субсидій. За словами експертів, в Запоріжжі кількість субсідіантів в цьому опалювальному сезоні зменшилася в три рази.

Учасники прес-конференції закликали запоріжців оплатити свою заборгованость, брати теплі кредити  на термомодернізацію своїх житлових будинків. Зі свого боку, місто залучає кошти інвесторів, щоб термомодернізіровати запорізькі дитячі садки, школи і лікарні.

(Visited 103 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *