Як повідомив Руслан Приходько, новий фільм у межах роботи Запорізького кіноклубу можна буде подивитися та обговорити 10 березня, у малому залі кінотеатру імені Довженка.
https://kinoklub.org.ua/ua/films/vanskabte-land/?fbclid=IwAR04IuSPfPRmuPye983KVGU68WFGYgk1kZTq0Xm53Sa4de6MPfrx32UH95c#
На перших хвилинах фільму на екрані з’являється перший текст: “В Ісландії було знайдено дерев’яну коробку з сімома мокрими фотографіями, зробленими датським священиком. Це перші зображення південно-східного узбережжя. Цей фільм натхненний цими фотографіями”.
Тож, режисер Глінур Палмасон пропонує глядачеві обирати, чи розглядати фільм як достовірну історію долі, чи як байку про сучасність, – читаю рецензію на https://pov.international/vanskabte-land-island/
А сюжет такий: ми опиняємося наприкінці XIX століття, коли датського пастора Лукаса відправляють до Ісландії. Завдання полягає в тому, щоб побудувати церкву та допомогти громаді у віддаленому куточку колонії, яка з 1814 по 1874 роки перебувала під суверенною владою Данії. Не знаючи ісландської, трагічно втративши супутника-перекладача, який потонув, герой рухається до мети, то сильніше сумнівається у своїй місії та вірі. Лукас намагається зафіксувати на знімках місцевих жителів. Фотографування – то пристрасть, а не обов’язок Лукаса, яка допомагає йому вижити у ворожій культурі.
Маємо й такий історичний контекст: лише в 1918 році Ісландія стала незалежною державою. До цього вона була підпорядкована колоніальній владі Данії. Назва також взята від поета Маттіаса Йохумссона, який жив з 1835 по 1920 рік. Він написав національний гімн Ісландії у 1874 році, коли країні виповнилося 1000 років…
Це вплетене й у назву картини різними мовами: Godland – земля бога, ісландською Volaða land – «розкатана країна», данською – Vanskabte Land, літературно – Malformed Land, тобто «деформована земля»… Яка ж така божа місія, що деформує країну?
Тож, Vanskabte Land
Хронометраж: 143 хвилин.
Жанр: драма.
Режисер: Глінур Палмасон.
У ролях: Елліотт Кроссе Гов, Інґвар Сіґурдссон.