Прем’єра нового муніципального театру «Дім актора» відбудеться за місяць, 25 листопада, о 18.00 у Запорізькій обласній філармонії. Об’єднані команди Театру танцю та Театру-лабораторії Vie представлять перший спільний спектакль – музично-хореографічну драму «Івасюк. Червона рута».
Навесні 2023 року в Запоріжжі відбулась реформа муніципальних театрів – Театр-лабораторія Vie та Театр танцю стали частиною нової мистецької платформи «Дім актора». Улітку команди поринули в репетиційний процес, аби наприкінці листопада презентувати глядачам свій особливий проєкт.
Драма «Івасюк. Червона рута» розповідає про життєвий шлях відомого українського композитора, творця знаменитих пісень «Червона рута», «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас» та багатьох інших хітів. Загалом Володимир Івасюк залишив нам близько 50 інструментальних творів та більше 100 пісень, при тому, що до деяких з них сам же і написав глибокі тексти. Їх співали кращі виконавці країни.
Визнання прийшло рано. У 21 рік композитор написав суперхіт «Червона рута», а трек «Водограй» підкорив міжнародний пісенний конкурс «Сопот». Але успіх ішов пліч-о-пліч з печаллю від ударів долі…
Володимира Івасюка знайшли задушеним у Брюховицькому лісі. Він прожив лише 30 років. Жорстокий час вбив його, але не зміг стерти пам’яті про його спадщину, котра проростає червоною рутою крізь роки.
«Важливо, щоб українці дізнавалися більше про видатних українців на рівні із закордонними. Ми із захопленням дивимося біографічні фільми про Фредді Мерк’юрі чи Елтона Джона, але нібито не усвідомлюємо, що так само маємо видатних творчих особистостей із неймовірними життєвими історіями. Одна з таких – це історія життя Володимира Івасюка», – розповідає режисерка спектаклю Марічка Власова.
У виставі чуттєва імпресіоністична хореографія Тетяни Тізенберг поєднується з філософським текстом пʼєси Ірини Гарець, а живий вокал Михайла Герасимчука у супроводі оркестру City big band змінюється сучасними електронними ритмами DJ Lubentcov.
Марічка Власова розповідає: «Процес створення вистави важкий і водночас прекрасний. Поєднання драматичних акторів та танцівників у виставі, звичайно, не нова справа. І здається, що це просто: актори грають, а танцівники танцюють. Але у цій виставі ви не зможете відразу відрізнити одних від інших. Адже актори танцюють на рівні з балетом, а танцівники грають і мають текст у виставі. У результаті всі отримають новий досвід у цій виставі: і учасники, і глядачі».
Ще на першому етапі роботи над виставою творча команда зв’язалася з родиною Володимира Івасюка – його сестрами Оксаною та Галиною – щоб висловити щире захоплення творчістю композитора та отримати згоду на постановку.
Окремо варто зазначити, що 25 листопада – день народження Михайла Григоровича Івасюка, батька Володимира. Команда проєкту каже, що дати співпали випадково, але вважає це добрим знаком.
Тож чекаємо на 25 листопада.
Тривалість вистави дві години, пісні виконуються наживо.
Квитки вже у продажу на сайті musin.zp.ua.