Запорізьку молодь закликають приєднатися до проєкту "Митець і місто"

Запорізьку молодь закликають приєднатися до проєкту "Митець і місто"

У Запоріжжі, Маріуполі, Херсоні та Кривому Розі стартує набір учасників проєкту “Митець і місто”, який реалізується запорізькою ГО “Культпрожектор” за підтримки Посольства США в Україні.

На сьогодні індустріальні міста часто ідентифікують себе через заводи та промисловість, а не через унікальні аспекти власної архітектури, живопису, музики тощо. Тож учасники проєкту дізнаються про провідні стратегії реалізації креативних ідей, культурно-історичні аспекти своїх міст і матимуть змогу просувати нові бренди територій.

Проєкт планує залучити молодь 15-22 років для переосмислення простору та іміджу індустріальних міст Сходу України. Відпочатку, звісно, навчать, як це робити. У кожному місті відбудуться онлайн-заходи за участі провідних експертів України та США у сфері культури та арту, а також місцевих агентів змін.

Потім оголосять конкурс проєктів серед сформованих команд і на фінальному форумі батлів визначать переможців, які отримають фінансову підтримку — 1000 доларів — на втілення ідей у життя за менторської підтримки експерта із США.

Формувати нове бачення та сучасні підходи реалізації креативних індустрій будуть:

  • Міша Тютюнник, США (мураліст, ілюстратор), який пояснить, що таке паблік арт та урбан-активізм, чим відрізняється мистецтво у міському просторі в Україні та Америці, та яка роль митця у бренді власного міста;
  • Катерина Рай, Україна (мистецтвознавиця, дослідниця сучасного візуального мистецтва) акцентує, для чого необхідні VR/AR технології (віртуальна і втілена у “буденність” цифрова реальність) у мистецтві, яке місце мистецтва у місті та кому належить паблік арт;
  • Ярослав Белінський, Україна (графічний дизайнер, експерт з брендингу та візуальних комунікацій) зупиниться на понятті “філософія дизайну”, цінності мистецтва для міст і впливі дизайну мистецьких витворів та побутових предметів на пересічних жителів міст;
  • Катя Тейлор, Україна (експертка сучасного мистецтва), розповість, що таке арт менеджмент, поділиться власним досвідом, яких помилок не припуститися, створюючи власний арт-проєкт, та як не втратити гроші через свою творчість.

У Запоріжжі онлайн-заходи проєкту відбудуться 18-19 січня.

Форум батлів запланований на початок березня 2021 року.

Анкети для участі у проєкті доступні за посиланнями і приймаються до 28 грудня:
Запоріжжя – https://forms.gle/nWUFjZiKtk61xztN6
Кураторка проєкту “Митець і міста” – директорка ГО “Культпрожектор” Вікторія Верес (тел. 050 322 03 15).

(Visited 61 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *