Запорізький рибоохоронний патруль провів утилізацію заборонених знарядь лову

Запорізький рибоохоронний патруль провів утилізацію заборонених знарядь лову

У результаті рибоохоронних заходів Запорізький рибоохоронний патруль продовжує вилучати у порушників заборонені знаряддя лову. Потім всі вони зберігаються на складі конфіскованого майна до рішення суду як доказова база до адміністративних матеріалів. Вилучаються також і передаються на склад заборонені знаряддя, власників яких встановити не вдалося.
21 грудня 2020 року відбувся черговий етап знищення заборонених знарядь лову. Даний захід проходив на підставі Порядку обліку зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходять у власність держави і розпорядження ним, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.1998р. №1340.
Цього дня було знищено 552 сітки, 143 раколовки, 66 драків, 59 «павуків» та 8 «косинок».
Запорізький рибоохоронний патруль нагадує, що відповідно до ч.4.ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) передбачено штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних біоресурсів.
У разі нанесення істотної шкоди рибному господарству України, порушники можуть бути притягнуті до відповідальності, передбаченої ст.249 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає накладення штрафу у розмірі від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від 3400 грн. до 6800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

(Visited 74 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *