Місцеві суди виносять вироки мешканцям Запоріжжя, які, незважаючи на повномасштабне вторгнення рф, продовжують палко любити країну-агресорку та поширюють кремлівські наративи.
Ленінський райсуд засудив бухгалтерку «Міської лікарні No9», яка неподалік від роботи, на зупинці громадського транспорту, закликала до підтримки росії. Зокрема, розповідала знайомим та оточуючим, що “ніякої збройної агресії рф немає”, “росія просто забирає свої території”, “Запоріжжя також буде невід’ємною частиною росії”, та висловлювала інші проросійські наративи.
Правоохоронці звинуватили бухгалтерку у колабораційній діяльністю, а саме – у публічному запереченні громадянином України здійснення збройної агресії проти України [ч.1 ст.111-1 КК України].
Вказується, що жінка свою вину визнала – вона подала до суду письмову заяву про це.
У результаті суд визнав бухгалтерку винною та призначив їй покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг, строком на десять років.
Раніше Комунарський райсуд ухвалив умовне покарання для пенсіонерки, що поставила позначку «класс» та поширювала дописи у соцмережах, присвячені підтримці війни росії проти України.
Як було встановлено у ході досудового розслідування, жінка має проросійські погляди та, зокрема, в «Одноклассниках» поширила допис зі сторінки одіозного Олега Царьова, який нещодавно закликав рф вдарити ядерною бомбою по жінках і дітях в Україні.
За алгоритмом «Однокласників», коли користувачі мережі ставлять «класс» якомусь контенту, то ці дії відображуються на їхніх особистих сторінках.
Слідство розцінило цей «класс» як дії, що підпадають під прийняту після початку вторгнення статтю 436-2 Кримінального кодексу – “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників”.
За це суд визнав жінку винною і призначив покарання у виді п’яти років позбавлення волі без конфіскації майна.
Однак обвинувачена уклала угоду про визнання винуватості з прокурором і уникнула ув’язнення.
Ця угода, укладена між прокурором і обвинуваченою, звільнила жінку від покарання з випробувальним строком на два роки.
Ці судові справи – не єдині у Запорізькому регіоні.
У реєстрі судових рішень можна знайти десятки кримінальних справ, пов’язаних із зрадниками, так званими пересічними громадянами, що мешкають на не окупованих територіях Запорізької області.
Це поки ще постанови про відкриття судових проваджень проти колаборантів.
Але судовий вирок і пов’язане з ним тавро «зрадника» отримають усі.