Запорізькі митці розглядають карантин як час натхнення. На виставці – 150 робіт

Запорізькі митці розглядають карантин як час натхнення. На виставці – 150 робіт

У виставковому залі Запорізької обласної організації національної спілки художників України відкрилася виставка під промовистою навою «Карантин – час для творчих відкриттів».

На ній представлено 150 робіт 55 авторів. Серед них – як поважні знані митці, так і студентська молодь, і аматори. Проте відбір на виставку був дуже серйозний.

Більшість художників представили творчі напрацювання, здійснені під час вимушеного полону. Проте митців, звичайно, не прив’яжеш, та й праця на пленері – не масовий захід, а індивідуальне  спілкування з природою. Хоча надихнутися можна було й не відходячи далеко від дому.

Цьогорічна весна запам’яталася надзвичайним буянням бузку й багатокольоровістю ірисів. Так само буяють вони й на виставці. А ще там багато чудових портретів та жанрових творів.

За словами керівниці Запорізької облорганізації НСХУ пані Ірини Гресик, художники представили на виставку найкращі роботи зі створених. На відкритті митці навіть трошки хизувалися один перед одним, хто скільки написав.

А сама пані Ірина втрапила у досить серйозні випробування. Мисткиня з 6 по 18 березня перебувала на арт-фестивалі в Індії, і повернулася до Києва лише 25 березня додатковим українським літаком [до речі, пані Гресик відзначає дуже гарну й організовану роботу нашого посольства]. У «Борисполі» довелося шукати попутників, аби дістатися до Запоріжжя, бо міжміський транспорт вже не ходив.

Вдома на самоізоляції і після неї пані Ірина написала близько ста робіт. А ще дистанційно викладала образотворче мистецтво студентам факультету СПП Запорізького національного університету. І відкрила для себе нову акварельну техніку, яку назвала «наливашки». Кілька чарівних робіт у цій техніці можна побачити на виставці.

Не забудьте завітати до виставкової зали і помилуватися весняно-літніми настроями, які пропонують відвідувачам художники, не зважаючи ні на які карантини!

Ганна Чуприна, фото Сергія Томка  

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *