Запорізька облрада домоглася фінансування заходів протипожежної безпеки в комунальних закладах

Запорізька облрада домоглася фінансування заходів протипожежної безпеки в комунальних закладах

В ході сьогоднішнього засідання позачергової  сесії обласної ради депутати прийняли рішення про перерозподіл видатків обласного бюджету й спрямували кошти на низку важливих заходів.

Так, 1,5 млн грн будуть спрямовані на проведення заходів протипожежної безпеки у комунальній установі «Преславський психоневрологічний інтернат» Запорізької облради. За ці кошти буде облаштовано пожежну сигналізацію, проведено вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій, відремонтовані внутрішні мережі електропостачання, замінене пластикове покриття стін та стелі.

2 млн грн отримає комунальний заклад «Запорізька обласна універсальна бібліотека» Запорізької обласної ради. Кошти підуть на облаштування системи пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу на цьому об’єкті. Таким чином, будуть усунені порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Нагадаємо, сьогодні висунуто чисельні позови від ДСНС в Запорізькій області із вимогою від Запорізької ОДА виконати рішення Запорізької обласної ради від 2019 року щодо передбачення в бюджеті всіх видатків, які пов’язані із забезпеченням протипожежної безпеки. Сьогодні є рішення судів, які вимагають зупинити експлуатацію цих будівель через невиконання правил протипожежної безпеки. Під тиском депутатів Запорізької обласної ради облдержадміністрація внесла відповідну поправку до бюджету, яку депутати й проголосували.

Під час сьогоднішнього сесійного засідання дозатверджені ті депутатські фонди, які раніше не були розподілені. Крім того, депутати вишукали кошти – 400 тис грн. – на ремонт даху однієї з гуляйпільских шкіл, який був зірваний під час стихії.

Разом з тим, депутати підтримали низку рішень щодо перерозподілу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, які також були винесені на розгляд сесії.

Загалом, за словами голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака, ситуація з обласним бюджетом цього року ускладнена низкою економічних проблем в регіоні, які, в тому числі пов’язані з введенням карантину.

— Вперше за нашу каденцію ми вимушені приймати рішення про скорочення фінансування обласних програм, там, де це можливо, на користь соціальних заходів, фінансування програм розвитку галузі охорони здоров’я та освіти, — які є першочерговими для мешканців області, — зауважив голова обласної ради Григорій Самардак. – Це складно, тому сьогодні важливо разом з обласною державною адміністрацією якнайскоріше розробити дієві механізми, які дозволять збалансувати обласний бюджет.

Як наголосив перший заступник голови обласної ради Єгор Семенков, за результатами першого півріччя 2020 року невиконання обласного бюджету складає приблизно 125 млн грн. За підрахунками, на кінець року дисбаланс бюджету становитиме 250-300 млн грн.

Чергове пленарне засідання обласної ради заплановане на вересень – депутати мають розглянути низку кадрових питань і, при необхідності, скоригувати бюджет області.

(Відділ комунікацій Запорізької обласної ради)

 

(Visited 69 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *