Запорізька область першою затвердила стратегію регіонального розвитку

Запорізька область першою затвердила стратегію регіонального розвитку

За даними Мінрегіону, станом на 3 квітня 2020 року 19 областей України вже мають затверджені відповідними обласними радами регіональні стратегії розвитку на період до 2027 року.

Також в регіонах триває активний процес підготовки стратегій розвитку об’єднаних територіальних громад – понад 400 стратегій розвитку ОТГ затверджено відповідними радами.

Зазначимо, що Запорізька область першою серед регіонів України затвердила стратегію регіонального розвитку на період до 2027 року та план заходів на 2021-2023 роки з її реалізації.

Стратегія-2027 є результатом спільних напрацювань усіх зацікавлених суб’єктів регіонального розвитку: представників місцевої влади, ключових підприємств та бізнесу, закладів науки та освіти, професійних об’єднань та громадських організацій, а також  експертів міжнародних проєктів і програм (зокрема Спільного дослідницького центру Європейської Комісії (JRC);  Програми «U-LEAD з Європою; проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»).

З урахуванням думки громадськості та широкого кола фахівців було визначено Стратегічне бачення: «Запорізький край – історико-культурна столиця південно-східної України, регіон з безпечними умовами та високою якістю життя, сприятливим бізнес-середовищем та високотехнологічною економікою, конкурентоспроможною в національному та світовому просторі».

Бачення досягатиметься у процесі реалізації чотирьох стратегічних цілей:

1. розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення;

2.конкурентоспроможна економіка регіону, яка розвивається на засадах смарт-спеціалізації, у національному та глобальному просторі;

3. гармонійний просторовий розвиток;

4. екологічна безпека та збереження природних ресурсів.

Кожна ціль конкретизована через низку завдань і пріоритетів.

Виконання Стратегії-2027 здійснюється у два етапи шляхом реалізації Планів заходів на 2021-2023 та 2024-2027 роки.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 58 times, 1 visits today)
Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *