На брифінгу в облдержадміністрації директор Департаменту охорони здоров’я Олексій Кулинич розповів про можливі реакції на вакцину проти COVID-19. Про це повідомляє Департамент культури та інформаційної діяльності ЗОДА.
За офіційними даними, вакцинація проти COVID-19 допомагає людям розвинути імунітет до вірусу. Організм може певним чином реагувати на вакцину, це означає, що ваше тіло вибудовує захист.
Можливі такі реакції:
- почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції;
- лихоманка чи озноб;
- головний біль, біль у м’язах чи суглобах, біль у животі;
- збільшені лімфатичні вузли;
- нудота;
- втомлюваність;
- безсоння;
- запаморочення.
Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.
До лікаря потрібно звертатися, якщо виникли наступні симптоми: судоми, втрата свідомості, блювання, висип на тілі, сильний біль, температура понад 38 C, сплутаність мови.
Важливо не пропустити розвиток іншого захворювання, яке співпало в часі з вакцинацією і потребує своєчасного надання допомоги.
Медичні працівники, до яких звернулись пацієнти зі скаргами на свій стан здоров’я протягом 30 днів після щеплення, мають продовж 48 годин повідомити про це Державний експертний центр через автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду (АІСФ). Інформацію про погіршення самопочуття після вакцинації може надсилати й сам пацієнт.
Також Олексій Кулинич розповів, що знеболювальні препарати, вжиті після щеплення, не знижують ефективність вакцини. Вони взагалі не впливають на її дієвість. Більшість експертів сходяться на думці, що для полегшення дискомфорту після вакцинації можна безпечно приймати знеболювальні препарати або засоби для зниження температури, як-от ацетамінофен або ібупрофен. Перед вакцинацією такі ліки вживати не потрібно.