Україна вшановує жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму. Представники обласної влади та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку по вул. Олександрівська.
До заходу долучилися директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, кандидат історичних наук Володимир Марчук, депутат обласної ради, ректор Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор Микола Фролов, доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов, керівник секретаріату регіональної комісії з реабілітації Олександр Зубченко.
У 1930-ті роки у сусідньому будинку знаходилась катівня НКВС. За вироками «трійок» у підвалах ночами розстрілювали людей. Частину тіл залишали тут і згодом залили бетоном, а інші, за деякими даними, закопували біля залізниці, у селищі Карантинка Шевченківського району.
«Червоний» терор в Україні розпочався ще взимку 1918 року. Не оминув він і Запорізький край, де більшовики без суду та слідства масово знищували учасників вільнокозацького та повстанського руху, брали у заручники тисячі людей, забирали у селян останні запаси хлібу.
На початку 1920-х років у нашому місті діяло, як мінімум, два концтабори – на Павло-Кічкасі та в районі вокзалу «Запоріжжя-2».
За підрахунками демографів, прямі людські втрати України від репресій у 1927-1938 роках становили близько 4,4 млн. Понад 4,5 млн людей загинули під час Голодомору 1932-33 років.