Євросоюз днями надав Україні гуманітарну допомогу в розмірі ще 205 млн. євро. Таким чином загальне фінансування гуманітарної допомоги та сума нефінансової підтримки, що її ЄС надав Україні у відповідь на незаконне вторгнення Росії, перевищили 700 млн. євро; 13 млн. євро з цієї суми спрямовані на проєкти в сусідній Молдові. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.
На додачу до фінансової гуманітарної підтримки ЄС також залучив усі можливі ресурси задля того, аби уможливити надання допомоги Україні. Йдеться, зокрема, про таке:
- За допомогою найбільшого залучення Механізму цивільного захисту ЄС усі 27 країн-членів, а також Туреччина, Норвегія і Північна Македонія надали 38 тисяч тон допомоги. До допомоги, загальна фінансова вартість якої склала 373 млн. євро, входили: аптечки, продукти харчування, захисний одяг, а також стратегічне обладнання, зокрема пожежні автомобілі, мобільні лікарні та енергоносії. Зважаючи на масштаби такої операції, Євросоюз створив логістичні хаби у сусідніх країнах – Польщі, Румунії та Словаччині – для пришвидшення доставки. Також в Україні були створені фінансовані Євросоюзом два гуманітарні склади та розгорнута логістична діяльність.
- Понад 500 пацієнтів з України, які потребують постійного лікування або невідкладної медичної допомоги, було переведено до європейських лікарень через Механізм цивільного захисту ЄС з України, Молдови та сусідніх країн. Пацієнтів було доставлено до таких країн: Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Франції, Ірландії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Румунії та Швеції.
- ЄС залучив аварійний запас rescEU для доставки важливого медичного обладнання із медичних запасів rescEU, розміщених в Німеччині, Нідерландах і Греції, додавши до свого флоту новий медичний евакуаційний літак для транспортування пацієнтів, які потребують невідкладної медичної допомоги, до лікарень Європи. В контексті кризи в Україні ЄС також координував перше залучення rescEU з приватного сектору для доставки приватних пожертв в Україну.
- Гуманітарні партнери ЄС гарантують, що допомогу отримують найбільш вразливі верстви населення, навіть у важкодоступних районах. Вони надають постраждалим грошову допомогу, їжу, медичну допомогу, захист і тимчасовий притулок. Наразі 1,59 млн. людей скористалися фінансованою Євросоюзом програмою з надання грошової допомоги, щомісячний грант якої становить 2,200 грн. Це допомагає людям купувати найбільш необхідні речі, підтримуючи таким чином місцеву економіку.