заборона на рибальство

З 1 квітня на внутрішніх водоймах Запорізької області стартує весняно-літня (нерестова) заборона

З метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах, наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області від 13.03.2020 р.  51 за погодженням з Інститутом рибного господарства НААН України з 1 квітня 2020 року встановлюється весняно-літня (нерестова) заборона на лов водних біоресурсів в межах діяльності Управління.

Так, на основі досліджень та відповідно до норм чинного природоохоронного законодавства під час нересту діятиме заборона для промислового та суттєві обмеження для любительського рибальства.

Промислове рибальство забороняється:

На Дніпровському водосховищі  у період з 1 квітня по 14 червня;

На Каховському водосховищі у період з 1 квітня по 19 червня;

У водоймах спеціальних товарних рибних господарства відповідно до затверджених режимів рибогосподарської експлуатації.

Любительське рибальство з плавзасобів та на нерестовищах забороняється:

На Дніпровському водосховищі у період з 1 квітня по 09 червня;

На Каховському водосховищі у період з 1 квітня по 10 червня;

На річках: в корінних водах – з 1 квітня по 20 травня, в придаткових системах – з 1 квітня по 30 червня.

У водоймах спеціальних товарних рибних господарства відповідно до затверджених режимів рибогосподарської експлуатації.

На всіх рибогосподарських водоймах (крім водойм аквакультури) в межах діяльності Управління забороняється вилов раків протягом періоду виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня.

Також забороняється пересування плавзасобів на нерестовищах, крім плавзасобів спеціально уповноважених органів, та проведення під час нересту днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт, добування піску та гравію.

Під час нересту дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ.

Довідкова інформація:

За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. В залежності від порушення сума штрафу може становити від 34 до 680 грн, а в залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф  до 6 800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов водних біоресурсів, відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209, правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *