За добу COVID-19 побороли 64 запоріжці, занедужали 100

За добу COVID-19 побороли 64 запоріжці, занедужали 100

За останню добу в області зареєстровано 100 нових випадків захворювання на COVID-19.

Всього станом на 8:00 30.09.2020 в області зареєстровано 3995 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 386 – серед дітей (за добу – 13) та 362 – серед медичних працівників (за добу – 6).

За добу зареєстрований 1 летальний випадок: м.Запоріжжя –– чоловік 85 років, мав супутню серцево-судинну патологію.

Одужало  за добу 64 пацієнта.

Останнім часом значно збільшилась кількість інфікованих з невідомим місцем інфікування, що свідчить про активізацію розповсюдження інфекції.  Всього на 30.09.2020 не встановлено джерело інфекції по 2155 особам (60 за добу), інфікувалась внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 1757 осіб (40 – за добу), 83 захворілих прибули із-за кордону (за добу –0).

Станом на 30.09.2020 зареєстровано 62 летальних випадків від COVID-19 (за добу – 1).

Переважна більшість померлих — особи похилого віку та відносились до групи ризику (мали супутні гострі або хронічні серцево-судинні патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

Активні випадки (продовжують лікуватись) – 2602, із яких 414 лікуються в стаціонарах, 2188 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізькій ОЛЦ МОЗ України» цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (імунно-ферментний аналіз). Досліджується матеріал від підозрілих на коронавірусну інфекцію, контактних, хворих по контролю після лікування, хворих на пневмонії та ГРВІ.

Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

Протягом 29.09.2020 обстежено 1192 осіб, в т.ч. 1148  — на базі ДУ «Запорізькій ОЛЦ МОЗ України», виявлено 100 нових випадків захворювання.

Внаслідок «заносів» COVID-19 в дорослі та дитячі колективи постійно реєструються випадки захворювання на коронавірусну інфекцію на підприємствах, в різних закладах та установах області. По всіх випадках проводиться епідеміологічне розслідування, визначається коло контактних, які спостерігаються лікарями протягом 14 діб в режимі самоізоляції, лабораторно обстежуються і тільки після закінчення медичного спостереження та отримання негативних результатів лабораторного обстеження допускаються до роботи або відвідування дитячого закладу. У всіх вогнищах в повному обсязі здійснюються дезінфекційні та необхідні протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, що на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 24 вересня, затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Новий розподіл набув чинності з 00:00 28 вересня. Рішенням визначений «жовтий» рівень епідемічної небезпеки у м.Запоріжжі, м.Бердянську, Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Запорізькому, Мелітопольському, Михайлівському, Новомиколаївському, Токмацькому та Якиміському районах.  «Помаранчевий» рівень епдемічної небезпеки визначений в м. Мелітополі, м. Токмак, Оріхівському та Пологівському районах.

Профілактичні заходи:

  • уникати тісних контактів, вірус поширюється від людини до людини, тому потрібно тримати відстань від інших людей не менш ніж 1,5 метри;
  • часто мити руки, якщо немає можливості мити руки – використовувати антисептик для рук;
  • не торкатись немитими руками очей, носа та рота;
  • при чиханні або кашлі прикривати рот внутрішньою поверхнею ліктя або серветкою;
  • всі поверхні, до яких торкається людина вдома або на робочому місці, повинно обробляти миючими засобами та дезінфікувати;
  • за відсутності потреби виходити з дома, потрібно залишатись вдома;
  • в громадських місцях користуватись масками;
  • не користуватись громадським транспортом, якщо є така можливість;
  • якщо прибули із-за кордону – самоізолюватись на 14 днів;
  • при появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції зателефонуйте своєму сімейному лікарю; якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів, з’являться сухий кашель, утруднене дихання або  ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

(Відділ комунікацій Запорізької обласної ради)

(Visited 1 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *