З нагоди Міжнародного дня донора відбудеться обласна акція

З нагоди Міжнародного дня донора відбудеться обласна акція

14 червня в усьому світі відзначається День донора. З цього приводу в Україні стартував благодійний марафон «Перемога у нас в крові» за хештегом #перемогаунасвкрові.

Організатором виступило Міністерство молоді та спорту України, яке підтримало ініціативу Товариства Червоного Хреста України і комунікаційної агенції Ogilvy Україна.

Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації долучилося до акції і запрошує всіх спортсменів, тренерів, вболівальників підтримати захід та здати кров 16 червня о 08:00. Здати кров можна за адресою: м. Запоріжжя, вул. Леоніда Жаботинського, 32 у Запорізькому обласному центрі службі крові.

Метою марафону є привернення уваги суспільства до проблеми дефіциту крові в банках крові України шляхом залучення спортсменів і видатних особистостей до здачі крові. Все робиться для того, щоб власним прикладом продемонструвати безпечність цієї процедури, а також популяризувати здоровий спосіб життя.

Умови всеукраїнської акції зі здачі крові #перемогаунасвкрові

Що робити?

1. Стань донором!

2. Виклади своє фото/відео з хештегом #перемогаунасвкрові

3. Передай виклик друзям

Хто може бути донором і які є протипоказання

Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років. Ваша вага має бути не менше 50 кг – інакше забір крові може бути небезпечним для вашого здоров’я.

Щоб стати донором, ви маєте пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові і у вас немає бути протипоказань, визначених МОЗ України.

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути особи з інфекційними та паразитарними, соматичними захворюваннями.

Підготовка до донорства крові не є складною. Щоб вберегти своє здоров’я і здоров’я людини, якій знадобиться ваша кров, дотримуйтесь кількох правил.

  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).

  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.

  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).

  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.

  • Не паліть за 2 години до донації.

Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації запрошує жителів області не бути байдужими та приєднатися до Всеукраїнської акції! Здай кров – врятуй життя!

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *