Вниманию запорожцев: презентован просветительский сериал «Персональні дані»

Вниманию запорожцев: презентован просветительский сериал «Персональні дані»

Согласно сообщению Урядового портала,

міністерство цифрової трансформації України за підтримки програми розвитку ООН в Україні, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ГО «PrivacyHub» презентували освітній серіал «Персональні дані».

Це 7 серій тривалістю 4-8 хвилин, які охоплюють теми:

  • як захистити персональні дані в соціальних мережах?

  • які дані можна завантажувати онлайн, а які краще зберегти від сторонніх очей?

  • що таке згоди та повідомлення про обробку персональних даних, політика приватності?

  • чи потрібно перечитувати довгі тексти згод?

  • куди подавати скаргу в разі порушення вашого права?

Участь у серіалі взяв сертифікований експерт з питань інформаційної приватності Дмитро Корчинський. Також участь взяв відомий актор театру та кіно, народний артист України Олексій Вертинський і блогерка, акторка та співачка Марія Кондратенко.

Освітній серіал вже доступний на платформі Дія.Цифрова освіта.

– Питання обробки персональних даних завжди було і залишається одним серед найбільш пріоритетних у нашій роботі. Мінцифри активно долучається до робочих груп із розроблення нового законодавства у сфері персональних даних, приведення його у відповідність до міжнародних стандартів за участі партнерів, – прокоментував Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що будь-яка інформація, яка відноситься до вас та розповідає щось про вас, є вашими персональними даними.

Персональні дані – це, наприклад, прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, електронна пошта, дата народження, сімейний стан, і, навіть, ваші лайки та коментарі у соціальних мережах є персональними даними.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська заявила, що нормативні акти написані юристами для юристів. Тому курс створено людською мовою та розповідає про персональні дані. Це серіал для кожного з нас: як для підлітків, так і для людей похилого віку.

– Ми долучилися до проєкту, щоб громадяни України знали, що вони мають право на доступ до цифрових послуг, вміли користуватися такими послугами безпечно для своїх персональних даних, а також знали про свої права та вміли їх захистити, – зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, громадяни звертаються до Уповноваженого зі зверненнями та повідомленнями про порушення прав у сфері персональних даних. Таких повідомлень минулого року отримано 47 тисяч. Тому добре, що є такий освітній серіал про персональні дані, який допоможе захистити свої права.

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *