Власть Запорожской области подвела итоги новогодне-рождественских праздников

Власть Запорожской области подвела итоги новогодне-рождественских праздников

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,

Під час онлайн-наради голови облдержадміністрації Віталія Туринка з керівниками структурних підрозділів підбили підсумки проведених заходів до новорічно-різдвяних свят. З цього питання доповів директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко.

− Щорічний Новорічно-різдвяний фестиваль на центральній площі обласного центру, який тривав упродовж усіх свят, цього року став сімейним. Цей культурно-мистецький марафон традиційно організовували Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада, Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, обласний методичний центр культури та мистецтва, Духовна рада християнських церков при голові облдержадміністрації, громадські організації. Починаючи від дня Святого Миколая у святковому містечку, що на площі Фестивальній, відбувалися казкові зустрічі, було організовано веселі та цікаві розваги. На площу завітав Святий Миколай, було урочисто відкрито ялинку, засяяла святкова ілюмінація, для гостей обладнали «Різдвяне містечко», вертеп,  ковзанку розміром 41 на 24 метри. Також 25 грудня на площі Фестивальній лунали веселі пісні від вихованців центру «Світ очима дітей» і ансамблю «Ритм» педагогічного коледжу Хортицької національної академії та палацу культури «Хортицький». З нагоди релігійного свята Різдва західного обряду відбулася спільна молитва всіх конфесій Ради християнських церков,  − зазначив Владислав Мороко.

Святкову атмосферу для гостей фестивалю у вихідні та святкові дні створювали артисти Запорізького обласного театру молоді, кращі творчі колективи з області, громадські організації, самодіяльні артисти. На площі Фестивальній гостей та учасників радо зустрічали торговельні та сувенірні майданчики, фотозони, інсталяції.

Як зазначив Владислав Мороко, не оминули увагою й благодійні заходи. Традиційно в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Магара відбувся другий Молитовний сніданок Східного регіону України. На спільну молитву за мир та добробут в Україні зібралися посадовці та депутати місцевих рад усіх рівнів, громадські діячі, керівники медіа, бізнесмени, освітяни та науковці, діячі культури, керівники церков і релігійних організацій. Однією з головних цілей на другому Молитовному сніданку Східного регіону був збір благодійної допомоги. Так, вдалося зібрати 26,1 тисячі гривень. На ці кошти було придбано два ноутбуки для родин.

У новорічну ніч для гостей також підготували розважальну програму, а 7 січня відбулося святкування «Козацького Різдва» за участю вихованців Всеукраїнської федерації «Спас». На головній площі обласного центру відбулися змагання, парад вертепів, показові виступи, бої «лава на лаву». Подивитися на видовищне дійство зібралися близько двох тисяч гостей. Запорізькі козаки за стародавньою традицією на Різдво проводили змагання «лава на лаву». Цього ж дня духовним підсумком обласного Новорічно-різдвяного фестивалю стала спільна молитва представників християнських церков усіх конфесій.

Обласна влада також привітала дітей-сиріт та дітей загиблих воїнів АТО. До організації святкових заходів долучилися й заклади культури, які підготували для юних запоріжців новорічно-різдвяні розважальні програми. Так, обласні театри та філармонія прийняли понад 30 тисяч відвідувачів, а Запорізький державний цирк під час новорічно-різдвяних свят відвідали 3200 дітей.

− Традиційний Новорічно-різдвяний фестиваль цього року став ще цікавішим та масштабнішим. Усе заплановане вдалося втілити в життя. Надалі ми плануємо реконструювати головну площу області – Фестивальну, щоб зробити її більш зручною для запоріжців та гостей, − підсумував голова облдержадміністрації Віталій Туринок.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *