Відбувся семінар-тренінг для прийомних батьків Запорізької області

Відбувся семінар-тренінг для прийомних батьків Запорізької області

На Запоріжжі розвиваються сімейні форми виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кандидати в прийомні батьки та батьки вихователі, опікуни ретельно відбираються на місцях та направляються на навчання до Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для формування усвідомленого вибору щодо взяття дітей в сім’ю та підготовки їх до батьківства. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Станом на початок лютого 2020 року в Запорізькій області функціонує 188 прийомних сімей, у яких проживаються 392 дитини та 47 дитячих будинків сімейного типу (319 дітей).

За повідомленням Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у поточному році 141 особа, з числа прийомних батьків/батьків-вихователів потребують підвищення виховного потенціалу. На цьому тижні відбувся перший з семи запланованих в 2020 році семінар-тренінг для 14 прийомних батьків/батьків-вихователів з міста Мелітополя, Гуляйпільського, Василівського, Мелітопольського, Приморського та Токмацького районів, а також Великобілозерської, Розівської та Михайлівської об’єднаних територіальних громад області.

Для того, щоб допомога у вирішенні проблемних питань кожної прийомної сім’ї була більш адресною, до заходу залучаються фахівці державних і громадських установ та організацій відповідно до запитів та потреб самих прийомних батьків/батьків-вихователів. Цього разу було залучено спеціалістів Департаменту соціального захисту населення, Служби у справах дітей облдержадміністрації, Запорізького обласного центру зайнятості, благодійного фонду «Карітас», Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні, Клініки дружньої до молоді.

В ході навчання розглядалися наступні теми:

  • вплив темпераменту на формування характеру та поведінки дитини; мотиваційна сфера особистості;
  • профілактика асоціальної поведінки; роль сімейного оточення в розвитку та соціалізації дитини;
  • формування сімейних традицій, цінностей;
  • профілактика асоціальної поведінки та інші актуальні питання, які виникають у батьків, які прийняли відповідальне рішення виховувати прийомну дитину.
(Visited 6 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *