В Запорожской области стартует фестиваль «Българи да си останем!»

В Запорожской области стартует фестиваль «Българи да си останем!»

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,

7 та 8 серпня на території Ботієвської сільської ради відбудеться Відкритий фестиваль болгарської культури «Българи да си останем!».

Організатори фестивалю виступили департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, обласний методичний центр культури і мистецтва, Ботієвська сільська рада Приазовського району, Громадська Спілка «Асоціація національних меншин Запорізької області», Громадська організація «Ботіївський болгарський культурно-освітній центр «Светліна».

Директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко зазначив, що Запорізький край – це велика, щедра й багатонаціональна родина, неповторне поєднання багатьох культур і традицій.

– В нашій області гармонійно, в мирі та злагоді мешкають різні національності. Вже більше 200 років запорізька земля є рідною для представників болгарської спільноти, які вже два сторіччя бережуть і плекають свою мову та культуру, працюють разом з українцями та іншими національними меншинами. Сьогодні у Запорізькій області болгари компактно мешкають у Приазовському, Бердянському, Приморському та Якимівському районах. Цими днями на Відкритому фестивалі болгарської культури «Българи да си останем!» ми ще раз побачимо неповторні барви костюмів і візерунки танців, почуємо мелодії пісень різних національностей. Адже сьогодні гостинна і привітна болгарська спільнота, як і належить доброзичливим хазяям свята, запросила до себе чимало гостей, – прокоментував Владислав Мороко.

Фестиваль відбудеться в мальовничому с. Ботієве, де проживають етнічні болгари, чиї предки переселилися з Бессарабії в 1861-1862 роках. Село розташоване на правому березі річки Корсак, яка впадає в Азовське море і славиться корисною водою, виноградом та смачними болгарськими стравами.

**

Цього року Запорізька область стане центром проведення кількох масштабних подій, які проводить і в яких бере участь болгарська спільнота.

Так, 11-12 вересня у м. Мелітополь заплановано провести «IX Собор болгар України», який обіцяє стати головною соціально-культурною подією року для болгарської діаспори в Україні. Ініціатором проведення заходу в нашій області виступила Асоціація болгар України, яка об’єднує понад 100 болгарських громадських організацій.

А вже 18-19 вересня в м. Приморськ запланований Фестиваль національних спільнот «Ми українські – We are Ukrainian», в якому завжди беруть участь найкращі творчі колективи болгарської спільноти.

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *