В Запорожской области работники водоканала собираются перекрыть трассу

В Запорожской области работники водоканала собираются перекрыть трассу

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,

працівники Таврійського та Василівського цехів комунального підприємства «Облводоканал» фактично чотири місяці не отримують заробітної плати. За березень люди отримали частину грошей, за квітень-червень зарплатня не виплачена повністю. У сім’ях вже склалась критична ситуація із придбанням необхідних продуктів харчування, оплати комунальних послуг, виплати кредитів, оплати за навчання. Без зарплатні залишилося близько 250 співробітників.

За словами начальника Таврійського цеху Ігоря Д`яченка, оптові замовники води не платять за отриманий товар, при цьому населення на 96-100% розраховується за воду. На сьогодні всі цеха «Водоканалу» працюють у штатному режимі. Акція щодо перекриття траси направлена на те, щоб привернути увагу представників влади до цієї проблеми.

Як розповів директор Василівського цеху КП «Облводоканал» Олексій Москот, борги по зарплаті складають у Василівському цеху близько 1,6 млн грн, у Таврійському – близько 2,6 млн грн без урахування податків.

Значну дебіторську заборгованість перед КП «Облводоканал» мають ліцензіати, а саме дебіторська заборгованість станом на 1 липня складає 48 149 540 грн. (КП “Бердянськводоканал” 22 600 000 грн., ТОВ “Чиста вода Бердянськ” — 15 187 800 грн., КП “Павлівський СКГ” — 1 208 000 грн., СКП “Конка” — 5 780 000 грн. та інші).

При цьому в Бердянську триває курортний сезон, але підприємство ніяк не реагує на звернення і не дотримується судового акту. Тому адміністрація КП “Водоканал” не має змоги виплатити поточну заробітну плату та накопичені борги.

·         На сьогодні «Облводоканал» знаходиться у дуже скрутному становищі. Судові позови до КП «Бердянськводоканал» були виграні, але далі звернень справа не пішла. Ні один наш позов з виплати заробітної плати не був відхилений. Інших методів впливу, як акція щодо перекриття траси, в нас немає. У такий спосіб ми будемо привертати увагу влади до цієї проблеми. Також ми будемо звертатися з позовами до поліції та СБУ. Є загроза того, що якщо люди не почнуть отримувати хоч частково свої гроші, вони почнуть звільнятися. У першу чергу, ми боїмося залишитися без фахівців та спеціалістів, тоді наше підприємство просто не зможе працювати, — зазначив Олексій Москот.

На думку голови Василівської районної ради Дениса Калініна, необхідно разом шукати шляхи виходу з цієї кризової ситуації.

  • Сьогодні працівники «Облводоканалу» прагнуть отримати зарплатню, на яку вони мають право. Але за рахунок тих підприємств, які нам винні гроші. Працівники «Водоканалу» просять допомоги та вплинути на оптовиків-боржників, які не розрахувалися за продукцію. На сьогоднішній день тарифи підприємства збалансовані, проте, хронічні не платежі комунальних підприємств призводять до втрати коштів. На проблему заборгованості повинні звертати увагу і обласна влада, і  органи місцевого самоврядування. Я сподіваюсь, що будуть знайдені необхідні кошти та буде можливість пообіцяти працівникам щось реальне та визначити терміни погашення заборгованості по зарплаті. На сьогодні немає розуміння — де і коли можуть надійти кошти, — зазначив генеральний директор КП «Облводоканал» Сергій Басанський.

У разі, якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, працівники філії готові до перекриття траси Харків – Сімферополь у Василівці, що спричинить справжній дорожній колапс, бо по цій дорозі люди щодня їдуть або повертаються з моря. Перекривати трасу працівники планують у середу, 22 липня.

(Visited 59 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *