В Запорожской области два района могут остаться без воды

Как сообщает пресс-служба Запорожской облгосадминистрации,

заступник голови облдержадміністрації (стажування) Віталій Тишечко провів нараду з питань взаєморозрахунків сількомунгоспів Вільнянського та Запорізького районів з КП «Облводоканал» та КП «Водоканал».

– Так, на початок липня заборгованість сількомунгоспів Вільнянського та Запорізького районів перед КП «Водоканал» м. Запоріжжя за спожиті послуги складає 25 254,5 тис. грн. З них: по Запорізькому району – 1 536,2 тис. грн, по Вільнянському району – 23 718,3 тис. грн. Основними проблемними підприємствами-боржниками є КП «Михайлівський сількомунгосп», що має 10 945,5 тис. грн боргу, КП «Петро-Михайлівський сількомунгосп» з боргом 1 376,7 тис. грн, та КП «Гнаровський сількомунгосп» – 1 195,1 тис. грн. Ситуація не вирішується декілька місяців і на сьогодні КП «Водоканал» вже готовий обмежити водопостачання зазначених споживачів, – наголосив Віталій Тишечко.

Посадовець повідомив, заборгованість сількомунгоспів Вільнянського та Запорізького району перед КП «Облводоканал» за отримані послуги складає 9 031,5 тис. грн. Найбільшим боржником є – СКП «Конка» Новоолександрівської сільської ради Запорізького району з боргом у 5 781,8 тис. грн (з травня 2019 – по травень 2020 року).

Постійне зростання заборгованості споживачів Вільнянського, Запорізького районів з урахуванням заборгованості КП «Бердянськводоканал» унеможливлює виконання КП «Облводоканал» зобов’язань щодо виплати заробітної плати своїм працівникам та погашення заборгованості перед КП «Водоканал» м. Запоріжжя за покупну воду у сумі 16 618,6 тис. грн.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко зазначив, у цій ситуації КП «Облводоканал» та КП «Водоканал» м. Запоріжжя будуть вимушені обмежити водопостачання комунальним підприємствам Вільнянського та Запорізького районів.

– Хочу зазначити, що в облдержадміністрації неодноразово проводились наради, органам місцевого самоврядування та керівникам сількомунгоспів відповідних територій надавались рекомендації щодо шляхів вирішення питання, визначались терміни їх реалізації, але робота на належному рівні не проводилась, проблема погашення боргів не вирішена та на сьогодні постає реальна загроза припинення надання послуги водопостачання споживачам цих районів, – наголосив він.

Після детального обговорення та заслуховування усіх керівників зазначених територій було вирішено рекомендувати головам місцевих рад Вільнянського та Запорізького районів провести спільно з підприємствами-боржниками роз’яснювальну роботу серед споживачів сільських рад щодо необхідності укладання договорів на послугу централізованого водопостачання, погашення існуючої заборгованості за спожиті послуги та необхідності здійснення своєчасної та в повному обсязі оплати за спожиті послуги надалі.

Окрім цього: забезпечити укладання графіків погашення заборгованості за покупну воду з КП «Облводоканал» та КП Водоканал м. Запоріжжя; розглянути питання виділення коштів з місцевого бюджету на надання фінансової допомоги сількомунгоспам для вирішення питання погашення заборгованості; привести тарифи на послугу централізованого водопостачання до економічно обґрунтованого рівня.

Голові Новоолександрівської сільської ОТГ запропонували ініціювати та забезпечити проведення аудиту господарської діяльності СКП «Конка» Новоолександрівської сільської ради незалежними аудиторськими організаціями.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *