В Запорожье открыли выставку «Українське військо: 1917-1921».

В Запорожье открыли выставку «Українське військо: 1917-1921».

Как сообщает пресс-службу Запорожской облгосадминистрации,

сьогодні, 21 січня, за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Українське військо: 1917-1921».

Нову виставку відкрито з нагоди відзначення Дня Соборності, її підготував Український інститут національної пам’яті. Експозиція присвячена вшануванню подій та постатей Української революції 1917-1921 років та збройним формаціям доби Української революції. Учасниками заходу стали сучасні воїни та національні гвардійці, молодь, громадські діячі.

Заступник директора музею з наукової роботи професор Георгій Шаповалов розповів, як у вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917–1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.

Виставка «Українське військо: 1917–1921» розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.

Вона являє собою 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Учасників заходу привітала заступниця начальника управління – начальниця відділу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Марія Горідько.

Зазначимо, що 6 грудня виставку, присвячену збройним формаціям доби Української революції «Українське військо: 1917–1921», відкрили біля Головпошти в Києві. Місяць по тому вона вирушила в регіони. І вже 20-29 січня відкриття експозиції відбудуться по всіх областях України.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *