В Запоріжжі відбувся земельний форум

В Запоріжжі відбувся земельний форум

Програма «Діалоги про Україну» продовжується: в Запоріжжі відбувся земельний форум у рамках цієї ініціативи.

Про плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами поінформували під час зустрічі заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький та Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко.

Привітав учасників заходу голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок.

– Наша область не тільки індустріальна, а й агропромислова. Питання земельної реформи для нас важливе і дуже бентежить наших жителів, фермерів, виробників. Важливо, що цей захід відбувається у форматі діалогу, щоб ми разом знайшли компроміс. Ми всі прагнемо розвитку, ми хочемо жити в сучасній європейській державі, тому реформа нам потрібна. Для того, щоб вона відбулася правильно, ми маємо почути один одного. Думаю, наші аграрії хочуть бути власниками на своїй землі, – наголосив Віталій Туринок.

За словами Тараса Висоцького, зараз триває національне обговорення земельної реформи. Минулого тижня в парламенті був прийнятий у першому читанні пакет земельних законопроєктів. Наразі є можливість подавати зміни та їх обговорювати.

− Наша мета – почути позицію максимально всіх стейкхолдерів, пайовиків, аграріїв, фермерів, науковців, аграрних асоціацій та просто активних людей для того, щоб усе це скомпонувати в таку модель земельної реформи, яка об’єднає всіх та виконає три основні цілі: можливість вільно розпоряджатися землями, боротися з тіньовим обробітком та корупцією в АПК та дасть поштовх економічному розвитку агросектору. Зараз ми збираємо пропозиції, які пізніше будуть виноситися на обговорення з народними депутатами, − окреслив завдання урядовець.

Роман Лещенко розповів учасникам форуму про зміст земельної реформи та ключові новації. Так, після її реалізації українську землю зможуть купити тільки громадяни України та українські компанії. Спеціально для малих фермерів буде створено програму підтримки дешевих кредитів на купівлю землі.

– Тарас Миколайович від імені Уряду опрацьовує всі ці пропозиції та зауваження, а я від імені Президента України. У нас є спільна позиція щодо кінцевого результату, який ми бачимо після восьми ключових кроків реформування. Важливо, що купити державні та комунальні землі можна буде виключно на публічних електронних торгах за стартовою ціною не нижче нормативно грошової оцінки. За бажання через електронні торги продати свою землю зможе і власник приватного паю. Закон також гарантуватиме захист прав тих аграріїв, які вже сьогодні обробляють землю за офіційними договорами оренди. Норми, за якими орендар має переважне право на придбання ділянки та можливість працювати на землі в разі зміни власника, будуть діяти. Держгеокадастр має бути сервісним органом, а не тим, хто володіє землею, – сказав Роман Лещенко.

Земельний форум відбувся у форматі запитання-відповідь, тож учасники мали можливість дізнатися про цікаві та незрозумілі для них новації законодавства, висловити свої пропозиції. Найбільше запорізьких аграріїв цікавили питання стосовно подолання корупції у державних органах, чи потрібен продаж землі фізичним та юридичним особам, строки земельної реформи, забезпечення справедливого розподілу державної підтримки серед агровиробників, рейдерство, захист прав власників. Аграрії також висловили чимало пропозицій, які будуть розглянутi та опрацьовані посадовцями.

**

Команда Президента України Володимира Зеленського продовжує програму «Діалоги про Україну». Посадовці Офісу Президента, урядовці, народні депутати проводять зустрічі у регіонах країни, під час яких обговорюють з представниками місцевого самоврядування та громадськістю ключові питання розвитку держави. Мета таких зустрічей – безпосередній діалог влади та суспільства, у результаті якого має бути напрацьована спільна позиція та спільні рішення з чутливих і важливих питань.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю)

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *