В Україні з'явиться українсько-китайська лабораторія космічної науки

Засідання відбувалось у режимі відеоконференції
https://parlament.ua/wp-content/cache/thumb/84/d0ba0645a5a5584_759x425.jpg

Підписання угоди між Україною так Китаєм. Фото: Державне космічне агентство України

Україна та Китай підписали нову п’ятирічну програму співробітництва у космічній галузі — планують реалізувати 69 проектів, зокрема створити спільну лабораторію. Вона передбачає 69 спільних проєктів.

Про це повідомляє Державне космічне агентство України (parlament.ua/news).

Україна та Китай підписали нову п’ятирічну Програму співробітництва в космічній галузі

Програма Українсько-Китайського співробітництва в галузі космосу – основний документ, згідно з яким здійснюється спільна діяльність України та Китаю в напрямку дослідження космічного простору в середньостроковій перспективі.

22 жовтня 2020 року відбулось засідання Українсько-Китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу Комісії з питань співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

Українську сторону очолив Голова Державного космічного агентства України Володимир Усов, китайську — Керівник Китайської національної космічної адміністрації (КНКА) Чжан Кецзянь.

Засідання проходило в режимі відеоконференції і тривало понад три години.

Володимир Усов наголосив на важливості для України співпраці з Китаєм у сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях. Він відмітив, що українсько-китайське співробітництво розглядається як пріоритетний напрям міжнародних зв’язків, а реалізації спільної Програми співробітництва приділяється велика увага з боку Уряду України. Сторони детально обговорили нову п’ятирічну Програму співробітництва на 2021-2025 роки.

Результатом засідання стало:

  • Підписання Програми Українсько-Китайського співробітництва в галузі космосу на 2021-2025 роки, яка складається з 69 спільних проектів на загальну суму контрактів більш ніж 70 млн доларів.
  • Підписання Договору про створення спільної лабораторії космічної науки.
  • Домовленість зміцнювати обмін інформацією про космічну діяльність двох країн і своєчасно інформувати одна одну про стан виконання тем програми співпраці, вирішувати проблеми, що виникають в процесі реалізації програми з метою забезпечення її виконання.

На засіданні також були присутні представники української науки і промисловості: ДП «КБ «Південне», КП СПБ «Арсенал», НЦАОМ, НВП «Хартрон-Аркос», НЦУВКЗ, НТУУ «КПІ», ДЗЗУ ІЕЗ ім. Є.О. Патона.

Наступне засідання Українсько-Китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі космосу буде проведено в 2021 році в Китаї.

 

 

www.nkau.gov.ua/ua/news/main-themes/1590-ukraina-ta-kytai-pidpysaly-novu-piatyrichnu-prohramu-spivrobitnytstva-v-kosmichnii-haluzi?fbclid=IwAR2g-VczMPm5VxjV_HnF3ZM298JYYz8uzu-rVGk-qLHFHQlvgDhtp3h-Mv8

 

 

(Visited 2 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Migun
Есть вопрос?