В Україні в рази злетять штрафи для п’яних водіїв: дату перенесли

В Україні в рази злетять штрафи для п’яних водіїв: названо нову дату

В Україні нові штрафи для п’яних водіїв перенесли на 1 липня 2020-го (спочатку закон передбачав, що санкції запрацюють вже з 1 січня). Відповідно до закону про кримінальні проступки покарання збільшать із 10,2 до 17-34 тис. грн. А в разі повторного порушення новий штраф складе 51 тис. грн.

Про це йдеться в опублікованому документі про внесення змін до Закону про проступки, який раніше ухвалила Верховна Рада. Так, крім штрафних санкцій, документ передбачає позбавлення прав на термін до 3 років.

https://i.obozrevatel.com/2019/12/26/a7dcd7548b5b7f86dcf772cf9c7ebe3d2d9cf02c.jpg

Як пояснили ву пресслужбі Офісу президента, нововведення перенесли на 1 липня через те, що не всі правоохоронні органи, яким підслідні кримінальні проступки, готові до розслідування цієї категорії справ. “Перенесення допоможе уникнути ризиків виникнення проблем у правотворчості і правозастосуванні, а відповідним органам кримінальної юстиції дозволить належним чином підготуватися до впровадження змін”, – йдеться у документі.

Як розповів OBOZREVATEL автоюрист Денис Конюшко, зараз суд над порушником має відбутися протягом трьох місяців. Нові ж правила скорочують процедуру до 10 днів.

“Нам треба розділити – це просто керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння чи створення ДТП з тілесними ушкодженнями у стані алкогольного сп’яніння. Якщо людина просто перебувала за кермом у стані сп’яніння, її зупинили і зафіксували факт, це не спричинить позбавлення або обмеження волі . Це спричинить штраф із забороною керувати автомобілем”, – додав юрист.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв:

www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/v-ukraini-v-razi-zletyat-shtrafi-dlya-pyanih-vodiiv-nazvana-nova-data.htm?obozrevatellang=uk

(Visited 13 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *