В Україні почав курсувати потяг, який назвали на честь загиблого військового розвідника

З середи, 11 березня, залізницею почав курсувати іменний потяг “Максим Яровець”, який сполучає Хмельницьку область з м. Лисичанськ на Луганщині.

Про це повідомляє прес-служба ГУР МО України.

На честь загиблого військового розвідника назвали потяг «Хмельницький-Лисичанськ»

Таким чином земляки вшанували пам’ять Максима Яровця
https://gur.gov.ua/images/items/20200312-2.jpg
Із 11 березня ц. р. почав курсувати іменний потяг “Максим Яровець”, який сполучає Хмельниччину з Лисичанськом Луганської області.

Максим Яровець у 21 рік став командиром роти 130-го окремого розвідувального батальйону Збройних Сил України.

“Прослужив у зоні АТО півроку. Загинув 5 жовтня 2016 року під час виконання бойового завдання – повертаючись із розвідки, не дійшов до своєї позиції приблизно 500 метрів”, – розповів батько героя.

Мати Максима зазначила, що син із дитинства хотів бути військовим: “Він ходив на стрільбу, карате. Навчаючись у військовій академії, серйозно займався важкою атлетикою. Багато читав книжок про війська спецпризначення і навіть говорив “тільки розвідка”. Він був на другому курсі, коли почалася війна. Весь їхній курс написав заяви, щоби їх відправили в АТО. Мовляв, “що ми будемо сидіти за партами, коли в країні війна”.

gur.gov.ua/content/na-chest-zahybloho-viiskovoho-rozvidnyka-nazvaly-potiah-khmelnytskyilysychansk.html

 

https://ukraine-memorial.org/uploads/people/143524p-maks_1.jpg

Максим Яровець народився 13 січня 1995 року в місті Хмельницькому. Вчився у Одеській військовій академії на факультет військової розвідки й був на другому курсі, коли почалася війна.

З березня 2016 року брав участь в антитерористичній операції на сході України з позивним «Скіф».

До липня цього ж року він служив командиром взводу 2-ї розвідувальної роти та виконував обов’язки командира роти глибинної розвідки, а з липня, у 21 рік, став командиром роти глибинної розвідки 130-го окремого розвідувального батальйону Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.

«Скіф» загинув 5 жовтня 2016 року поблизу Мар’їнки під час виконання бойового завдання – повертаючись із розвідки, не дійшов до своєї позиції приблизно 500 метрів.

Указом Президента України «За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку», Максим Яровець нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медаллю «Захисник України» від благодійного фонду Спілки Матерів Миру, почесною відзнакою міської громади «Мужність і Відвага». Почесний громадянин міста Хмельницького.

/sprotyv.info/news/v-ukraini-pochav-kursuvati-potyag-yakij-nazvali-na-chest-zagiblogo-vijskovogo-rozvidnika

5 жовтня 2016 року о 10:50 лейтенант Яровець загинув внаслідок підриву на міні МОН-50 під час повернення з бойового завдання в районі міста Мар‘їнка Донецької області.

8 жовтня 2016 року похований на Алеї Слави кладовища в мікрорайоні Ракове міста Хмельницький.

25 березня 2017 року в місті Хмельницький на фасаді будівлі загальноосвітньої школи №18 імені В.Чорновола (вулиця Купріна, 12), де навчався Максим Яровець, йому відкрито меморіальну дошку.

ukraine-memorial.org/ua/biography/yarovec-maksim-oleksandrovich/

 

(Visited 5 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *