ДЕНЬ 859-й РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ – DAY 859 RUSSIAN AGRESSION
1 липня в Україні святкують День державного реєстратора. Це офіційне свято було встановлене відповідно до Наказу Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва від 30 червня 2009 року № 111 1.
Державні реєстратори відіграють важливу роль у побудові та правовому регулюванні господарської діяльності. Це свято нагадує нам про їхню важливу місію: забезпечити правовий порядок та документальну базу для підприємств та громадян.
Також 1 липня День архітектури України. Встановлено відповідно до Указу Президента України 1995 року. Це свято покликане вшановувати працю архітекторів, проектних установ, містобудівників та всіх, хто сприяє розвитку архітектурної сфери.
У суто практичному розумінні робота архітекторів полягає в створенні середовища для проживання людей. Але насправді архітектура — це набагато більше, ніж просто будівлі, адже недарма професію архітектора вважають одночасно наукою та мистецтвом. Архітектурні об’єкти є важливою частиною історії та кожної з національних культур, тому що віддзеркалюють певні уявлення й цінності, свідчать про розквіт та занепад цивілізацій. Не є винятком і українська архітектура — самобутня, наповнена національними особливостями, вона робить нашу країну справжньою скарбницею архітектурних шедеврів.
А ще 1 липня День слідчого в Україні. Це день, коли ми вшановуємо працівників внутрішніх справ, які з аналітичним розумом та дедуктивними здібностями ведуть розслідування різних справ.
Виникнення Дня слідчого як професійного свята дуже давнє. Ще у 1963 році МВС отримало право проводити попереднє слідство. З того часу слідчі отримали процесуальну самостійність. Указ набрав чинності 1 липня, тож професійне свято відзначають у цей день, починаючи з 1998 року.
Слідчі-фахівці працюють в усіх правоохоронних органах країни – прокуратурі, поліції, службі безпеки тощо. Вони збирають докази, проводять допити свідків та фігурантів по справах, ведуть досудове розслідування обставин. Слідчі дотримуються принципів презумпції невинуватості, затримують небезпечних злочинців, захищають громадян України від злодіїв, шахраїв, вбивць.
1 липня святкують День ідентифікації домашніх тварин. Це важливе свято призначено для підвищення обізнаності про необхідність належної ідентифікації наших улюбленців.
Щороку багато домашніх тварин зникають безвісти, особливо напередодні великих свят. Шумні заходи, як феєрверки, можуть налякати тварин і змусити їх тікати в пошуках безпеки. Ідентифікаційні жетони та мікрочіпи можуть допомогти відновити зв’язок з загубленим улюбленцем.
Також 1 липня День винаходу сонцезахисних окулярів. Адже саме у цей день винахід відзначає своє народження. За думкою науковців та вчених, перші окуляри для захисту від сонячних променів були зроблені ще у XVII столітті, хоча вони були дуже дорогими та малофункціональними.
Захищали очі від сонця і стародавні єгиптяни, а використовували для цієї мети пофарбований папірус. Але що саме разюче, справжнісінькі окуляри були знайдені в гробниці Тутанхамона – для виготовлення для фараона використовувалася бронза, а лінзами служили найтонші і відполіровані смарагдові платівки.
Три століття тому сонцезахисні окуляри мали інший вигляд. На скельця наносили кольорову фарбу або лак. Це створювало ефект затемнення.
Згідно з історичними відомостями, народи Крайньої Півночі (ескімоси, ненці) виготовляли аксесуари з кісток впольованих тварин або із дерева. Зазвичай ними користувалися мисливці, яким було треба знаходити здобич у місцевостях, вкритих льодом.
Також відомо, що окуляри носили у Китаї за давніх часів. Ними користувалися судді, аби приховати очі та свої думки й ставлення щодо справ, які розглядалися. Такі окуляри робили з димчастого кварцу.
Масове промислове виробництво сонцезахисних окулярів було впроваджене у Франції за часів правління Наполеону.
Імператор замовив виготовлення аксесуарів для своєї армії, що знаходилася з військовою місією в Африці. На скельця окулярів наносили сажу, а зверху – лак.
На повну силу випускати ці потрібні аксесуари почали у 20-х роках минулого століття. Окуляри стали модними, їх почали стали з різних матеріалів та красиво оздоблювати. Сьогодні сонцезахисні окуляри — це не лише модний аксесуар, але й важливий засіб захисту очей від шкідливого сонячного випромінювання.
А ще 1 липня Міжнародний день регі. Це яскраве музичне свято, щорічно святкується на Ямайці у Кінгстоні. Ця дата присвячена популяризації незрівнянного стилю музики — реггі.
Тисячі шанувальників та прихильників реггі відмічають цей день. Реггі — це музичний напрямок, що виник на Ямайці наприкінці 1960-х років. Його характерні особливості — невідшліфоване звучання та сильна залежність від ритму.
Як назвати дитину, яка народилася 1 липня
Іменини: Олексій, Аркадій, Василь, Дем’ян, Іван, Костянтин, Кузьма, Лев, Павло, Петро, Ангеліна.
Талісманом людини, народженої 1 липня є чароїт.
Унікальний та досить рідкісний камінь. Езотерики вірять, що чароїт дарує справжні почуття, вчить нас коханню.
Цього дня народилися:
- 1917 рік — український політичний і військовий діяч Олег Штуль-Жданович;
- 1962 рік — український художник-ілюстратор, відомий співпрацею з видавництвом “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” Владислав Єрко;
- 1971 рік —тернопільський композитор Іван Небесний.
Пам’ятні дати і події 1 липня
- 1097 рік — хрестоносці під час першого хрестового походу розбивають військо турків-сельджуків в Дорилейській долині;
- 1535 рік — англійський мислитель і державний діяч Томас Мор, котрий вже близько року перебував у тюрмі за відмову визнати законним розлучення Генріха VIII і принести присягу главі англіканської церкви, постає перед судом;
- 1569 рік — Велике князівство Литовське й Польське королівство підписують Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої;
- 1823 рік — створюють федерацію Сполучені Провінції Центральної Америки;
- 1858 рік — Чарльз Дарвін у Лондоні вперше представляє свою теорію еволюції;
- 1859 рік — в Протоколах лондонського Ліннеївського товариства вперше публікують короткий виклад теорії природного відбору Чарльза Дарвіна;
- 1867 рік — внаслідок об’єднання кількох британських колоній проголошують створення домініону Канада;
- 1911 рік — польський біохімік Казимир Функ вперше використовує слово “вітамін”;
- 1936 рік — у Нью-Йорку вперше виходить друком роман Марґарет Мітчелл “Віднесені вітром”;
- 1946 рік — проводять перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні;
- 1961 рік — у Торонто (Канада) відкривають пам’ятник Тарасові Шевченку;
- 1989 рік — у Києві утворюють Народний рух України;
- 1997 рік — Гонконг передають під управління Китайської Народної Республіки;
- 2013 рік — Хорватія приєднується до Європейського Союзу;
- 2014 рік — Верховна Рада України засновує орден Героїв Небесної Сотні.
Джерела:
https://tsn.ua/other/yake-1-lipnya-svyato-vse-pro-cey-den-yake-cerkovne-svyato-scho-ne-mozhna-robiti-2608467.html
daytoday.ua/1-lypnia