В пгт Новониколаевка начата масштабная реконструкция водопроводной сети (видео)

В пгт Новониколаевка начата масштабная реконструкция водопроводной сети (видео)

Через відсутність централізованого водопостачання домогосподарства Новомиколаївки змушені користуватись привозною водою. Після того, як в грудні минулого року Запорізька обласна рада передала водопровідно-каналізаційну мережу цієї території на баланс КП «Облводоканал», питання осучаснення водогону зрушило з мертвої точки.

В першу чергу, було зроблено ревізію попереднього проєкту, який передбачав виділення 1,3 млн грн. на роботи із заміни сталевого водогону на пластиковий. В результаті, за словами генерального директора КП «Облводоканал» Сергія Басанського, вартість проєкту реконструкції по вул. Павла Маленка на сьогодні – близько пів мільйона гривень: 250 тисяч на закупку матеріалів виділила Новомиколаївська селищна рада, роботи фахівців і техніки комунального підприємства обійдуться приблизно в 250 тис грн..

— Після того, як роботи по вул. Павла Маленка буде завершено, до мережі додасться до 50 абонентів. Старий сталевий трубопровід не задовольняв потреби мешканців Новомиколаївки в питній воді. Тому проєкт передбачає прокладку більш широких труб, щоб ця вулиця та прилеглі до неї мали змогу отримувати якісну воду, — зазначив Сергій Басанський.

Роботи КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради» виконує власними силами, залучаючи техніку підприємства – екскаватор, бортову машину з причепом, мобільний генератор, обладнання для зварювання труб та інші інструменти. Закупівлю матеріалів фінансує Новомиколаївська селищна рада, виділивши на ці потреби 250 тисяч гривень. Попередньо, роботи обійдуться в 255 тис. грн.. Хоча попередній проєкт передбачав залучення 1,3 млн грн. бюджетних коштів.

Як підкреслив голова Новомиколаївської селищної ради Сергій Шамайда, використання привозної води є незручним і недешевим способом підтримки водного балансу в Новомиколаївці. За всіма показниками, централізоване водопостачання піде на користь домогосподарствам цієї території. Поліетиленовий трубопровід, який сьогодні монтують фахівці «Облводоканалу», має гарантію від виробника на 50 років.

За словами керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимира Подорожка, за рахунок реконструкції існуючої мережі і прокладання додаткового трубопроводу довжиною 1300 метрів вдасться вирішити проблему нестачі питної води по вул. Павла Маленка в Новомиколаївці.

— Плануємо  завершити роботи до кінця липня – тоді мешканці селища матимуть стабільне централізоване водопостачання за адекватною ціною. До того ж, це відкриває перспективи підключення води в будинки, де централізованого водопостачання не було раніше. Таким чином, ми розвиватимемо території Запорізької області, роблячи життя в селах і селищах більш комфортним, — зауважив Володимир Подорожко.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Оставить комментарий

Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *