В облдержадміністрації тривають консультативні зустрічі з питань формування громад

В облдержадміністрації тривають консультативні  зустрічі з питань формування громад

Керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко провела консультативні зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування Бердянського, Приморського та Василівського районів. У заході взяли участь начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, заступник начальника Управління містобудування та архітектури Олеся Пасько та голова Бердянської райдержадміністрації Ірина Півень.

Під час консультацій з представниками органів місцевого самоврядування Бердянського та Приморського районів були обговорені питання об’єднання Долинської сільської територіальної громади у складі Долинської сільської ради Бердянського району, Єлизаветівської, Єлисеївської, Юр’ївської сільських рад Приморського району Запорізької області з центром у с. Долинське. З представниками Підгірненської сільської ради Василівського району обговорено стан розвитку та можливі шляхи підвищення рівня спроможності Підгірненської сільської об’єднаної територіальної громади Василівського району.

Зінаїда Бойко нагадала учасникам зустрічей про зміни, що відбулися у законодавстві, яке регулює відносини в процесі добровільного об’єднання територіальних громад, а також в процесі розробки перспективного плану формування територій громад. Зокрема, 20 грудня 2019 року набрали чинності зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до яких об’єднання територіальних громад здійснюється виключно у форматі, визначеному перспективним планом формування територій громад області. З 31 січня 2020 року в методиці формування спроможних територіальних громад встановлені критерії, які дають можливість оцінити рівень спроможності громад.

− Завершується формування спроможних громад, це відповідальний та надскладний процес. Важливим є врахування людського потенціалу громади, її фінансових та майнових ресурсів, які дадуть змогу надавати якісні послуги мешканцям регіону, вирішувати накопичені проблеми, розвивати місцеву економіку. Ми розраховуємо на підтримку і розуміння громад, особливо, коли доводиться приймати не прості рішення, − наголосила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

У Запорізькій області наразі площа територій ОТГ становить майже 80% від загальної площі території області. На сьогодні в регіоні вже створено 62 ОТГ.

Широко обговорюється питання формування базового рівня адміністративно-територіального устрою області.

(Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА)

(Visited 4 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *