В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Воїни. Історія українського війська»

В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Воїни. Історія українського війська»

До Дня Збройних сил України 4 грудня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена історії формування українського війська. У заході з нагоди відкриття виставки взяв участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко. Також на урочистому відкритті експозиції були присутніми заступник директора з наукової роботи обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов, завідувач відділу новітньої історії краю обласного краєзнавчого музею Володимир Лініков та ветеран АТО Андрій Хімічев. Організаторами проєкту виставки є Український інститут національної пам’яті.

Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи.

Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

Реконструктори спробували показати шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до сьогодення. А реальні учасники російсько-української війни на світлинах репрезентують сучасні збройні сили України.

Одним із важливих надбань будь-якої армії є історія її створення та військові традиції. Українці – справжній народ-воїн. Навіть у період бездержавності могли самоорганізуватися, щоб захистити себе та свою землю. Упродовж століть українці здобували перемоги і зазнавали поразок. Образ воїна має глибоке шанування в українських народних традиціях.

Нині невід’ємним елементом реформ в українській армії є відродження українських військових традицій.

 

Виставка розміщується у виставковій залі на 2-му поверсі в будівлі Запорізького обласного краєзнавчого музею за адресою: м. Запоріжжя, вул. Троїцька, буд. 29.

Експозиція буде доступною для відвідувачів протягом двох місяців.

(Visited 14 times, 1 visits today)
Оставить комментарий


Отправить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *